Reklama
Reklama

Twoje wrzosy będą najpiękniejsze w okolicy. Wystarczy, że dodasz kilka kropel do konewki z wodą

Właśnie teraz rozpoczyna się sezon na wrzosy i będzie trwać aż do połowy października. Wyjątkowe krzewinki o pięknym, fioletowym kolorze są częstym elementem ogrodowych aranżacji oraz ozdobą balkonów i tarasów Jak sprawić, żeby były najpiękniejsze w okolicy? Okazuje się, że znaczenie ma prawidłowe podlewanie roślin. Dodatnie jednego składnika może znacząco poprawić stan wrzosów.

Wrzosy to wiecznie zielone byliny, które słusznie znajdują miejsce w wielu ogrodach. Są doceniane ze względu na swoje piękno, ale także i odporność na trudne warunki atmosferyczne. Wrzosy występują w wielu odcieniach – od różu, przez fiolet aż po biel.

Wrzosy mają igiełkowate, wiecznie zielone liście – w zależności od pory roku mogą zmieniać odcień na żółty, pomarańczowy lub brązowy. Rośliny mogą dorastać do ok. 30-60 cm wysokości. Żeby mieć w swoim ogrodzie piękne wrzosy, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób podlewania.

Czym podlewać wrzosy, żeby pięknie rosły?

Żeby wrzosy rosły prawidłowo, potrzebują regularnego, ale niezbyt obfitego podlewania. W przypadku suszy zaczynają opadać kwiaty. Natomiast za duża ilość wody doprowadzi z pewnością do gnicia korzeni. Dlatego ziemia pod wrzosami powinna być lekko wilgotna.

Sekretem efektywnego podlewania wrzosów, jest to, jaka mieszanka dociera do roślin. Krzewinki będą wyjątkowo dobrze się rozwijać, jeśli hodowca będzie je podlewał wodą pozbawioną chloru i wapnia. To dlatego, że wspomniane pierwiastki mogą upośledzić roślinę, a nie pomóc jej prawidłowo rosnąć.

Skąd pobrać wodę bez chloru i wapnia?

Wodę pozbawioną chloru i wapnia można pozyskać w nieskomplikowany sposób. Najlepiej zapewnić krzewinkom nawodnienie za pośrednictwem deszczówki lub wody ze studni. Można też zastosować ogrodniczą sztuczkę, mianowicie dodać do wody w konewce kilku kropel cytryny. Dzięki temu będzie można zakwasić glebę.

W jakich warunkach najlepiej rozwijają się wrzosy?

W kontekście uprawy wrzosów nie można również zapomnieć o podstawowych zasadach pielęgnacji. Krzewinki będą prawidłowo się rozwijać na kwaśnym i przepuszczalnym podłożu, które znajduje się na nasłonecznionym wzniesieniu - również osłoniętym od wiatru.

Wrzosy będą piękną ozdobą ogrodów, których właściciele zadbają o to, aby podłoże pod krzewinkami było odpowiednio przygotowane, czyli przepuszczalne, suche i piaszczyste. Natomiast pH gleby powinno mieścić się w przedziale od 3,5 do 4,5 pH. Żeby ułatwić uprawę, można od razu zastosować glebę przeznaczoną do hodowli iglaków lub rododendronów.


Zobacz też:

Tego nie sadź przy pomidorach, bo nie doczekasz się obfitych plonów

Liście borówki żółkną. Działaj szybko, a zdążysz ją uratować

Mało kto pamięta o tym zabiegu. To dzięki niemu pomidory mają obfite plony

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | pielęgnacja roślin | działka