Reklama
Reklama

Storczyki podlewaj tylko o tej porze dnia. Obsypią się kwiatami jak nigdy wcześniej

Storczyki to kwiaty, które czasami mogą być kapryśne. Gnicie korzeni, żółte liście czy brak kwiatów to jedne z najpopularniejszych problemów, które mogą spotkać naszą roślinę. Okazuje się, że mogą zostać one rozwiązane tylko dzięki wyeliminowaniu błędów związanych z podlewaniem. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak uratować swojego storczyka, zacznij od zmiany nawyków związanych z dostarczaniem mu wody.

Twój storczyk podupada na zdrowiu? Zmień swoje nawyki i dowiedz się, w jaki sposób możesz go uratować.

Nie każda pora jest dobra. Podlewaj storczyka tylko wtedy

Dla niektórych niespodzianką może być to, że pora dnia, kiedy podlewamy storczyka, ma niezwykle duży wpływ na jego zdrowie. Rośliny te są w stanie pobierać wodę jedynie podczas słonecznej części dnia. Oznacza to, że roślinę lepiej jest podlewać rano, aby dać jej czas na pobranie nawet nadmiaru wody. Korzenie storczyków w takiej sytuacji są w stanie przeschnąć do wieczora, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko ich gnicia.

Z kolei podlewanie rośliny wieczorem może prowadzić do wielu problemów. Jego rezultatem może być nawet śmierć rośliny. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że korzenie twojego storczyka nie ulegną procesowi gnicia, a roślina jest odpowiednio nawilżona, zacznij podlewać ją rano.

Zobacz także: Nie nadążysz zbierać słodkich owoców. Wystarczy, że wykonasz ten zabieg w odpowiednim czasie

Więcej znaczy mniej. O tym pamiętaj podczas podlewania storczyków

Storczyki nie lubią być zbyt często podlewane. W ich przypadku nadgorliwość może prowadzić do wielu problemów, ponieważ storczyki o wiele lepiej znoszą suszę niż przelanie. Warto ograniczyć się do podlewania rośliny w okresie wiosenno-letnim raz w tygodniu, a w okresie zimowym dwa razy w tygodniu.

Możemy poznać, że nasz storczyk jest przelany po żółknących liściach i gnijących korzeniach. Warto zaprzestać podlewania tak szybko, jak zobaczymy pierwsze objawy nadmiaru wody.

Warto na bieżąco obserwować podłoże, aby dowiedzieć się, kiedy storczyk wymaga od nas dawki wody. Podlewajmy go dopiero kiedy ziemia w doniczce całkowicie wyschnie.

Zobacz też:

Ten kwiat warto mieć w ogrodzie. Jego zapach zachwyca ludzi, a odstrasza komary

Podsypują tym pomidory, żeby były smaczniejsze. Ogrodnik ostrzega

Tych resztek z obiadu nie wyrzucaj. Dzięki nim porzeczka będzie mieć mnóstwo owoców

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin | podlewanie