Reklama
Reklama

Storczyk nie chce kwitnąć? Kup ten specyfik w aptece i spryskaj korzenie rośliny

Storczyki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników roślin doniczkowych. Te piękne i łatwo dostępne kwiaty to rewelacyjny sposób na upiększenie parapetu. Czasem jednak zdarza się, że storczyk nie chce kwitnąć. Okazuje się, że istnieje pewien sposób na uporanie się z tego rodzaju problemem.

Storczyk nie chce kwitnąć. Co robić?

Niektórzy posiadacze storczyków mogą zauważyć, że ich rośliny nie chcą kwitnąć. Może się to wiązać z ich niewłaściwą pielęgnacją. Rośliny te wymagają bowiem szczególnej opieki. Nie każda osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z roślinami doniczkowymi, może poradzić sobie z uprawą storczyków. 

Przede wszystkim istotne jest zapewnienie im odpowiedniego stanowiska z dostępem do rozproszonych promieni słonecznych. Warto wybrać parapet przy oknie z ekspozycją wschodnią lub zachodnią. Podlewanie powinno odbywać się 1-2 razy w tygodniu, w zależności od pory roku.

Czytaj również: Złamaną łodygę storczyka można uratować. Wystarczy wykonać ten zabieg

Jak pobudzić storczyki do kwitnięcia?

Jeżeli nawet pomimo prawidłowej opieki nad storczykiem, nie chce on kwitnąć, a stan jego ulistnienia zaczyna słabnąć, to może być to znak, że roślinę zaatakowała jakaś choroba. W tego typu sytuacjach pomocna może okazać się... woda utleniona

Środek ten jest dostępny w każdej aptece, najlepiej używać specyfiku o stężeniu 3%. Wykorzystuje się go w momencie, gdy przesadzamy storczyka w inne miejsce. Wystarczy przelać wodę utlenioną do niewielkiego spryskiwacza, a następnie spryskać nią korzenie rośliny. Tego rodzaju zabieg powinien wspomóc roślinę w walce z chorobami. 

Wody utlenionej można również użyć do podlania storczyka. Wystarczy zrobić mieszankę 10 ml wody utlenionej z 40 ml zwykłej wody. Tym specyfikiem należy podlać storczyka raz na 2 tygodnie.

Zobacz też:

Drzewka w ogrodzie nie chcą rosnąć? Zastosuj metodę ogrodnika, nim zmarnieją

Chcesz uprawiać warzywa bez chwastów? Ta metoda jest idealna dla ciebie

Chcesz już wynieść pelargonie na balkon? Sprawdź, co sądzi o tym kwiaciarka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin