Reklama
Reklama

Rzuć koło ratunkowe marniejącym roślinom. W sklepie kupisz je za 30 groszy

Kiedy widzisz, że twoje kwiaty doniczkowe są w złej formie, reaguj. Niekoniecznie musisz jednak wydawać pieniądze na profesjonalne nawozy ze sklepów ogrodniczych, bo kluczowy składnik na domową odżywkę do marniejących roślin kupisz za 30 groszy w każdym sklepie. Ten naturalny zasilacz kosztuje grosze, a efekty jego stosowania zawsze są imponujące.

Za jedno pudełko zwykłych zapałek w sklepie zapłacisz od 2 do 5 złotych. Zazwyczaj znajduje się w nim od 20 do 30 sztuk, a już jedna (za około 30 groszy) może pomóc ci uratować marniejące rośliny doniczkowe. 

Podajemy przepis na najlepszą domową odżywkę do kwiatów na parapecie, o którym większość Polaków nawet nie słyszała, a szkoda, bo koło ratunkowe dla osłabionych gatunków. Zastosuj go, a twoje rośliny wzmocnią się i znów będą bujnie rosły.

Po co dawać roślinom zapałki? Ten tani produkt zawiera cenne składniki odżywcze

Popularne zapałki mogą pomóc odzyskać kondycję roślinom, którym brakuje pierwiastków, takich jak: fosfor i siarka (można to zauważyć m.in. po zmianie koloru na jaśniejszy, karłowaceniu liści i zahamowaniu wzrostu).

Stosowane w formie odżywki lub wbite do ziemi w doniczce ekspresowo odstraszają szkodniki i wzmacniają kwiaty doniczkowe. Motywują je także do wypuszczania nowych liści, ponieważ wpływają na prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy.

Może cię zainteresować: Nie tylko do wypieków. Ten produkt jest idealny również do nawożenia roślin

Zrób odżywkę albo wbij zapałki do doniczki. Tak wzmocnisz marniejące rośliny

Jeżeli tak ci wygodniej, możesz po prostu umieścić zapałki w wilgotnej glebie na 48-36 godzin. Zakop je w ziemi tak, aby całe główki znalazły się pod nią i zasil glebę wodą. Możesz również podlać kwiat po tym, jak wbijesz już do niej zapałki. 

Jeszcze lepszym pomysłem wydaje się jednak zastosowanie domowej odżywki z rozpuszczonych główek zapałek (to właśnie tam znajduje się siarka). 10 sztuk zapałek włóż do 250 ml wody i poczekaj, aż rozpuszczą się w płynie. Kiedy ciecz zabarwi się już na czerwono, po prostu podlej nią rośliny. Czynność powtarzaj co 3-4 tygodnie, a twoje kwiaty będą zdrowo się rozwijać.

Czytaj również: Liście grubosza blakną? Podlej go wodą z tym dodatkiem, a odzyska soczystą zieleń

Zobacz też:

Po tej odżywce epipremnum zacznie uginać się od nowych liści. Nie wydasz na nią grosza

Ślimaki boją się tego produktu jak ognia. Wystarczy rozsypać go na grządkach

Częstuję borówkę amerykańską moim śniadaniem. Dzięki temu owoce zbieram pełnymi garściami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | rośliny doniczkowe