Reklama
Reklama

Przygotuj astry chińskie na rozsadę. Zbliża się termin wysiewu

Astry chińskie to uniwersalne kwiaty, które sprawdzą się w ogrodzie, na tarasie oraz na balkonie. Kwitną dopiero późnym latem, przez co wiele ogrodników może niechętnie siać je w swoim ogrodzie. Są jednak sposoby, dzięki którym możemy przyśpieszyć ich rozwój. Sprawdź, w jaki sposób przygotować sadzonki, które będą szybko cieszyć twoje oko.

Astry chińskie to zjawiskowe jednoroczne kwiaty ogrodowe, które kwitną dopiero późnym latem. Podpowiadamy, w jaki sposób można przyśpieszyć ich rozwój, aby cieszyć się nimi jak najwcześniej.

Kiedy przygotować astry chińskie na rozsadę?

Astry chińskie można siać od razu gruntu na przełomie kwietnia i maja. Należy jednak pamiętać o tym, że są to rośliny wrażliwe na wiosenne przymrozki. Dlatego jeśli chcemy zminimalizować ryzyko przemarznięcia roślin oraz przyśpieszyć ich rozwój, możemy posiać astry na rozsady.

Astry chińskie na rozsadę można siać już w marcu. Ostatnim momentem jest na to pierwsza dekada kwietnia. Sadzonki astrów powinny być odpowiednio rozwinięte w połowie maja. Po 15 dniu tego miesiąca, kiedy minie ryzyko minusowych temperatur, można je już umieścić w gruncie.

Zobacz także: Sadzisz borówkę amerykańską? Użyj tego nawozu, a będzie owocować nawet 20 lat

W jaki sposób siać astry chińskie?

Podczas wysiewu astrów chińskich należy pamiętać, że kwiaty te w pierwszych stadiach rozwoju potrzebują niższych temperatur niż większość roślin. Najlepiej radzą sobie w ok. 15 st. C. Należy pamiętać, aby oprócz tego zapewnić im dostęp do światła oraz stale wilgotne podłoże.

Nasiona astrów chińskich są stosunkowo duże, dlatego można je sadzić od razu do osobnych doniczek. W jednym pojemniku umieszczamy po 2-3 nasiona. Po czasie usuwamy słabsze pędy i zostawiamy najmocniejszą roślinę.

Sadzonki astrów przed umieszczeniem w gruncie należy zahartować. Zabieg ten polega na wystawianiu roślin na zewnątrz, początkowo na kilka godzin, później na cały dzień, a w ostatnim etapie również na całą noc. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że roślina przeżyje nawet trudne warunki pogodowe.

Zobacz też:

Twój grudnik nie chce zakwitnąć? Pewnie popełniasz ten popularny błąd

Zamiokulkas marnieje w oczach? Zimą karm go tym, a szybko wróci do formy

Skrzydłokwiat w mig wypuści nowe liście i kwiaty. Wystarczy kilka skórek tego owocu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sadzenie | pielęgnacja roślin | kwiaty