Reklama
Reklama

Przetnij na pół i owiń gałązkę róży. Efekt zobaczysz już po miesiącu

Jeśli marzysz o pięknych, pachnących różach w ogrodzie, wykorzystaj ten prosty patent z użyciem banana, aby ekspresowo je rozmnożyć. Po prostu przetnij na pół popularny owoc i owiń gałązkę rośliny, a efekt na pewno cię zaskoczy. Ani się obejrzysz, a twoja działka będzie pełna zachwycających kwiatów.

Róże to jedne z najpiękniejszych kwiatów w polskich ogrodach. Zachwycają wyrafinowaną urodą i pięknie pachną. Poza tym możesz z łatwością przyozdobić nimi całą działkę, ponieważ rozmnożenie tej rośliny nie jest trudne. 

Wystarczy, że zastosujesz prosty trik z... bananem, a niedługo twoją działką będą zachwycać się wszystkie sąsiadki. Szybko bowiem zaroi się na niej od wspaniałych róż. 

Przetnij banana na pół i owiń gałązkę róży

Nie wiesz, jak szybko rozmnożyć róże bez kupowania wielu sadzonek? Okazuje się, że jest jeden prosty i sprawdzony patent na sklonowanie róży, o którym wiedzą nieliczni, a działa ekspresowo. 

Aby go zastosować, potrzebujesz jedynie dwóch rzeczy - małego kamyczka i... banana. Przygotuj jedną gałązkę róży, wytnij w niej mały otwór i włóż w niego kamyczek. Rozetnij banana na pół, a później owiń nim dookoła pęd i zakop w doniczce wypełnionej ziemią na miesiąc. Po upływie tego czasu, wykop różę z ziemi. Z gałązki powinny wyrosnąć korzonki, które nadają się do sadzenia w ogrodzie. 

Może cię zainteresować: Powojniki pokryją ogród kolorowym dywanem. Musisz jednak pamiętać o tym zabiegu

O tym pamiętaj, uprawiając róże. Pozazdroszczą ci ich wszystkie sąsiadki

Dla sadzonek róż koniecznie wybierz słoneczne stanowisko, na którym na rośliny jego bezpośrednie światło pada przez minimum 7-8 godzin na dobę. Gleba powinna mieć lekko kwaśny odczyn, o pH oscylującym w zakresie od 6 do 6,5.

Bardzo ważna jest również staranna pielęgnacja róż po ich posadzeniu. Kluczowe jest odpowiednie podlewanie, szczególnie w okresach suszy powinno być ono regularne. Wykonywać należy je zawsze tuż przy podstawie tak, by uniknąć moczenia liści oraz kwiatów. 

Poza tym nie powinnaś zapominać również o podcinaniu róży, ponieważ zabieg ten pozwala im zachować kształt i pobudza kwiaty do obfitego kwitnienia. Na wiosnę pozbądź się martwych, chorych i uszkodzonych pędów.

          

Zobacz też:

Chcesz, by hortensje zmieniły kolor na niebieski? Rozwiązanie znajdziesz za kilka złotych w każdej aptece

Uprawiasz cukinię na balkonie? Ten błąd sprawia, że warzywa nie rosną

Monstera płacze? Krople na liściach to ważna wskazówka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | pielęgnacja roślin | krzewy