Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj, tylko zakop pod krzakami róży. Będą uginać się pod ciężarem kwiatów

Róże po zimie potrzebują twojego wsparcia. Aby w sezonie zachwycały zdrowymi i bujnymi kwiatami, musisz zasilić je domową odżywką, która dostarczy im potrzebnych składników odżywczych. Nie zwlekaj długo z zakopaniem pod krzewami róż skórek z tych popularnych owoców. Jeśli to zrobisz, wszystkie sąsiadki pozazdroszczą ci wspaniałego ogrodu.

Róże to uniwersalne kwiaty, które pięknie pachną i mogą stanowić najpiękniejszą ozdobę ogrodu. Najpopularniejsze są oczywiście te czerwone, ponieważ kojarzą się z ciepłem, miłością i namiętnością, ale Polacy chętnie uprawiają również odmiany różowe, białe, żółte i herbaciane. Niezależnie od wyboru, o krzewy róż trzeba jednak dbać, aby nie zmarniały.

Podlewanie nie zawsze wystarcza, dlatego od casu do czasu warto zasilać rośliny odżywkami, które pobudza je do wzrostu. W tym celu nie musisz jednak kupować drogich preparatów, zawierających chemię, bo najlepszy nawóz do róż regularnie wyrzucasz do kosza pod zlewem.

Nie wyrzucaj skórek z banana. Zakop je krzakami róży, a będą uginać się od kwiatów

Róże na pewno obficie zakwitną, jeżeli będziesz regularnie dostarczać im składników odżywczych, takich jak fosfor czy potas. Ich źródłem są m.in. skórki z bananów. Być może dotąd bezmyślnie wyrzucałaś je do kosza pod zlewem, ale nigdy więcej tego nie rób. 

W ten sposób marnujesz świetny nawóz, który pozytywnie wpływa na kondycję roślin w twoim ogrodzie. Po prostu zakop ten odpad pod krzewami róż, aby dzięki właściwościom bananów wzmocniły się po chłodnych, zimowych miesiącach. Dla wygody wcześniej warto pociąć go na mniejsze kawałki, a dopiero później umieścić w glebie.

Może cię zainteresować: "Wiosenne róże" ozdobią ogród i balkon. Zbliża się termin sadzenia jaskrów azjatyckich

Ze skórek bananów możesz zrobić również odżywkę. Podlewaj nią rośliny, a będą zachwycać urodą

Jeśli nie chcesz zakopywać resztek pod krzewem, z odpadów po owocach możesz również zrobić odżywkę do podlewania. Po prostu pokrój skórki z bananów i i wysusz je w piekarniku, a później zblenduj w proszek i zmieszaj z wodą.

Takim płynem podlewać możesz zarówno róże, jak i inne rośliny, zarówno te ogrodowe, jak i uprawiane w doniczkach. Dzięki niemu kwiaty wzmocnią się, zaczną wypuszczać pąki, a mszyce i inne szkodniki będą omijać je z daleka. 

Czytaj również: Iglaki na działce brązowieją? Uratujesz je w ten sposób

Zobacz też:

Przypomina paproć i wytwarza barwne pióropusze kwiatów. Drzewo jedwabne może rosnąć w twoim ogrodzie

Już teraz wykonaj ten zabieg w ogrodzie. Glicynia wypełni go morzem kwiatów

Storczyki podlewaj tylko o tej porze dnia. Obsypią się kwiatami jak nigdy wcześniej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | krzewy | kwiaty | pielęgnacja roślin