Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj, tylko zakop pod krzakami róży. Będą uginać się pod ciężarem kwiatów

Róże po zimie potrzebują twojego wsparcia. Aby w sezonie zachwycały zdrowymi i bujnymi kwiatami, musisz zasilić je domową odżywką, która dostarczy im potrzebnych składników odżywczych. Nie zwlekaj długo z zakopaniem pod krzewami róż skórek z tych popularnych owoców. Jeśli to zrobisz, wszystkie sąsiadki pozazdroszczą ci wspaniałego ogrodu.

Róże to uniwersalne kwiaty, które pięknie pachną i mogą stanowić najpiękniejszą ozdobę ogrodu. Najpopularniejsze są oczywiście te czerwone, ponieważ kojarzą się z ciepłem, miłością i namiętnością, ale Polacy chętnie uprawiają również odmiany różowe, białe, żółte i herbaciane. Niezależnie od wyboru, o krzewy róż trzeba jednak dbać, aby nie zmarniały.

Podlewanie nie zawsze wystarcza, dlatego od casu do czasu warto zasilać rośliny odżywkami, które pobudza je do wzrostu. W tym celu nie musisz jednak kupować drogich preparatów, zawierających chemię, bo najlepszy nawóz do róż regularnie wyrzucasz do kosza pod zlewem.

Nie wyrzucaj skórek z banana. Zakop je krzakami róży, a będą uginać się od kwiatów

Róże na pewno obficie zakwitną, jeżeli będziesz regularnie dostarczać im składników odżywczych, takich jak fosfor czy potas. Ich źródłem są m.in. skórki z bananów. Być może dotąd bezmyślnie wyrzucałaś je do kosza pod zlewem, ale nigdy więcej tego nie rób. 

W ten sposób marnujesz świetny nawóz, który pozytywnie wpływa na kondycję roślin w twoim ogrodzie. Po prostu zakop ten odpad pod krzewami róż, aby dzięki właściwościom bananów wzmocniły się po chłodnych, zimowych miesiącach. Dla wygody wcześniej warto pociąć go na mniejsze kawałki, a dopiero później umieścić w glebie.

Może cię zainteresować: "Wiosenne róże" ozdobią ogród i balkon. Zbliża się termin sadzenia jaskrów azjatyckich

Ze skórek bananów możesz zrobić również odżywkę. Podlewaj nią rośliny, a będą zachwycać urodą

Jeśli nie chcesz zakopywać resztek pod krzewem, z odpadów po owocach możesz również zrobić odżywkę do podlewania. Po prostu pokrój skórki z bananów i i wysusz je w piekarniku, a później zblenduj w proszek i zmieszaj z wodą.

Takim płynem podlewać możesz zarówno róże, jak i inne rośliny, zarówno te ogrodowe, jak i uprawiane w doniczkach. Dzięki niemu kwiaty wzmocnią się, zaczną wypuszczać pąki, a mszyce i inne szkodniki będą omijać je z daleka. 

Czytaj również: Iglaki na działce brązowieją? Uratujesz je w ten sposób

Zobacz też:

Po tej odżywce epipremnum zacznie uginać się od nowych liści. Nie wydasz na nią grosza

Ślimaki boją się tego produktu jak ognia. Wystarczy rozsypać go na grządkach

Częstuję borówkę amerykańską moim śniadaniem. Dzięki temu owoce zbieram pełnymi garściami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | krzewy | kwiaty | pielęgnacja roślin