Reklama
Reklama

Postaw tę roślinę na parapecie, a pająki w mig wyniosą się z mieszkania. Działa lepiej, niż kapeć i gazeta

Na widok pająków w domu niejednemu z nas włosy jeżą się na głowie. Te żyjące w Polsce nie stanowią większego zagrożenia, jednak mało kto chciałby gościć je we własnym domu. Zdarza się jednak, że pojawiają się w naszych mieszkaniach zimą w poszukiwaniu pożywienia i schronienia przed chłodem. Aby wypędzić je z naszego lokum, powinniśmy więc sięgnąć po

Pająki w domu o tej porze roku najczęściej możemy spotkać w kątach, za szafami czy ciepłym kaloryferem. Nie chcą zrobić nam krzywdy, a jedynie szukają schronienia przed chłodem, dlatego nie powinniśmy się ich bać. Tym bardziej że mogą okazać się pożyteczne, ponieważ chętnie żywią się innymi owadami, które zimą pomieszkają u nas lako dzicy lokatorzy.

Pomimo tej zalety pająki pałętające się po kuchni, salonie czy sypialni nie są jednak najprzyjemniejszym widokiem. Na całe szczęście istnieje kilka prostych, naturalnych sposobów, aby zniechęcić je do przebywania w naszych domach. Nie musimy wcale sięgać po toksyczną chemię. Wystarczy, że postawimy na parapecie pewną bardzo pożyteczną roślinę, która odstrasza pająki. 

Dzięki tej roślinie na parapecie pająki same wyniosą się z mieszkania

Jednym z najlepszych, w pełni ekologicznych sposobów, aby pozbyć się pająków z domu, jest umieszczenie na swoim parapecie odpowiednich gatunków roślin. Możemy postawić tam nie tylko doniczki z lawendą, ale również sadzonki eukaliptusa oraz mięty pieprzowej, która za sprawą silnego zapachu, skutecznie przepędzi z naszego lokum niepożądanych lokatorów. Nam wydaje się on przyjemny, lecz pająki i komary bardzo go nie lubią.

Sadzonkę z miętą powinnaś bez problemu kupić w sklepie ogrodniczym, a jeśli będzie teraz niedostępna, po prostu kup w drogerii miętowy olejek eteryczny. Regularnie spryskuj nim miejsca, w których widujesz pajęczaki, a na pewno szybko się stamtąd wyniosą. Uwzględnij zwłaszcza framugi okien oraz progi, bo to właśnie one stanowią największą bramę wejściową dla ośmionogich, nieproszonych gości. 

Może cię zainteresować: Ta roślina wysysa wilgoć z powietrza jak odkurzacz  

Domowe sposoby na pająki. Wystarczy spryskać nimi kąty, a będą uciekały w popłochu

Czego nie lubią pająki poza miętą pieprzową, eukaliptusem i lawendą? Skutecznie odstraszają je również inne, mocne zapachy, m.in. te o lekko kwaśnym aromacie, np. pomarańczy i cytryny, na których bazie możemy samodzielnie zrobić domowy spray. 

  • Sok z cytryny na pająki

Przygotowanie takiego preparatu jest banalnie proste. Wystarczy, że wyciśniemy sok z jednej cytryny i połączymy go z wodą w takich proporcjach, by zachował silnie cytrusowy zapach. Jeśli nie mamy w domu owocu, możemy również wykorzystać 2 opakowania kwasku cytrynowego, wsypać je do 1 litra wody i dokładnie wymieszać. Mieszaninę wlewamy do pojemnika ze spryskiwaczem i używamy, regularnie spryskując miejsca w domu, w których najczęściej pojawiają się skupiska pająków. 

  • Olejek z drzewa herbacianego

Innym skutecznym sposobem na pająki jest olejek z drzewa herbacianego. Preparat odstrasza je równie dobrze, jak mięta czy sok z cytryny i również ma bardzo przyjemny zapach. Wystarczy wymieszać go z wodą i spryskać powierzchnie, na których lubią przebywać nieproszeni goście.

  • Cynamon

Zarówno świeca o zapachu cynamonu, jak i sama przyprawa pięknie pachnie. Skutecznie odstrasza nie tylko mrówki, (z czego jest znana), ale również pająki, które zimą szukają schronienia w naszych mieszkaniach. Nie zaszkodzi więc zapobiegawczo położyć kilka lasek cynamonu na parapecie i szafkach.

Czytaj również: Postaw tę roślinę w mieszkaniu, a miłość szybko zapuka do twoich drzwi       

Zobacz też:

Rozlewaj to na grządkach, a wygrasz walkę z zarazą ziemniaczaną na pomidorach

Wyborną papaję możesz uprawiać w swoim domu. Wystarczy kilka nasion

Te warzywa siejemy w czerwcu. Konieczne jest także przeprowadzenie prac w sadzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki