Reklama
Reklama

Pokrój na kawałki, zalej wodą i podlej. Pelargonie wystrzelą nowymi kwiatami

Przygotuj jedno warzywo, pokrój je na kawałki, zalej wodą i podlej zmarniałe rośliny w donicach. Przygotowanie tego domowego nawozu zajmie ci tylko chwilę, a pelargonie szybko wystrzelą po nim nowymi kwiatami. Dzięki tej odżywce, otrzymają zastrzyk składników odżywczych i aż do jesieni będą największą ozdobą twojego balkonu.

Pelargonie to kwiaty o wspaniałym cytrynowym zapachu, które na balkonie mogą kwitnąć bardzo długo - od czerwca aż do września. Prezentują się wtedy wspaniale, jednak będą w pełni zachwycać urodą tylko wtedy, gdy o nie odpowiednio zadbasz. 

Podlewanie to podstawowy zabieg w pielęgnacji pelargonii, jednak często, poza zwykłą wodą, rośliny potrzebują dodatkowej motywacji do wzrostu i rozwoju pąków. Jeśli twoje pelargonie wyglądają na słabe i nie chcą bujnie kwitnąć, podlewaj je domowym nawozem z ziemniaka, a szybko wystrzelą nowymi kwiatami. 

Jak uprawiać pelargonie, by bujnie kwitły? Pamiętaj o tych zasadach

Jeśli zastanawiasz się, jak uprawiać pelargonie, by bujnie kwitły, to musisz wiedzieć, że tym roślinom koniecznie należy zapewnić dobrze nasłonecznione, jasne stanowisko. 

W cieniu również sobie poradzą, jednak najprawdopodobniej w tym miejscu nie będą wypuszczać wielu kolorowych kwiatów. Należy również zadbać o podłoże dla pelargonii, które powinno być żyzne i przepuszczalne, o odczynie lekko kwaśnym (pH 6-7). Nie wolno również zapomnieć o warstwie drenażowej.

Natomiast jeśli chodzi o podlewanie pelargonii, to latem rośliny należy nawadniać nawet codziennie, gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie. Nie przesadzaj jednak z ilością wody, bo wtedy kwiaty mogą być narażone na choroby grzybowe. 

Może cię zainteresować: Begonie nigdy nie kwitły tak obficie. Po tym nawozie obsypią się kwiatami

Po tym domowym nawozie pelargonie wystrzelą nowymi kwiatami

Pielęgnacja pelargonii to nie tylko podlewanie wodą. Co 2-3 tygodnie warto również wzmocnić rośliny za pomocą odżywek, które pobudzą rośliny do obfitego kwitnienia i dostarczą im niezbędnych składników odżywczych, aby mogły zdrowo rosnąć. 

W tym celu możesz wlewać do doniczek domowy nawóz do pelargonii z ziemniaka, który zawiera potas i fosfor, a więc niezbędne składniki dla rozwoju tych roślin. Jego stosowanie nic nie kosztuje, a przy tym jest delikatny. To ekologiczny sposób na wzmocnienie roślin.

Czytaj również: Zrób to w czasie sadzenia ogórków. Plonów doczekasz się szybciej niż sąsiedzi                

Jak przygotować odżywkę do pelargonii z ziemniaka? To proste

Jeśli chcesz przygotować odżywkę do pelargonii, potrzebny będzie ci 1 ziemniak i woda. Umyj warzywa i obierz je. Później pokrój je na mniejsze kawałki albo zetrzyj na tarce i wrzuć do średniej wielkości garnka. 

Zalej 1 litrem wody i gotuj przez kwadrans na małym ogniu (bez dodawania przypraw). Gdy ziemniaki ostygną, odcedź płyn przez sitko i rozcieńcz z czystą wodą w proporcji 1:1. Podlewaj kwiaty od maja do września, gdy jest sezon na kwitnienie pelargonii.

Zobacz też:

Ta roślina sprawdzi się lepiej niż wrzosy. Długo kwitnie i przyciąga motyle

Liście borówki amerykańskiej robią się czerwone? Musisz szybko działać

Wyhodujesz poziomki na balkonie. Trzymaj się tych zasad, a będą słodkie i smaczne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | nawożenie | pielęgnacja roślin | uprawa roślin