Reklama
Reklama

Podlewaj tym floksy. Twój ogród utonie we wspaniałych kwiatach

Twoje zmarniałe floksy wkrótce mogą być najpiękniejsze w okolicy, jeśli tylko nauczysz się o nie odpowiednio dbać. Poznaj najlepsze metody nawożenia tych roślin i zastosuj je, a lada moment zachwycą cię bujnym kwitnieniem i na rabatach nie zobaczysz piękniejszych roślin. Floksy kwiatami pokryją cały twój ogród.

Floksy (nazywane także płomykami) to urodziwe, wielobarwne kwiaty z Ameryki Północnej, które jednak znakomicie odnajdują się również w polskim umiarkowanym klimacie. Swymi wyrazistymi kolorami wnoszą radosną atmosferę na każdą działkę. By jednak pokazały swój pełen potencjał, musisz o nie odpowiednio dbać. 

Przypomnij więc sobie, jak uprawiać te rośliny i poznaj podstawowe zasady nawożenia floksów, które pomogą ci zatopić twój ogród we wspaniałych kwiatach.

Uprawa floksów krok po kroku. O tych zasadach musisz pamiętać

Uprawę floksów możesz rozpocząć późną wiosną, na początku lata lub jesienią (wrzesień, październik), wysiewając do gleby nasiona lub umieszczając w niej gotowe sadzonki - około 50 cm od siebie. Niezależnie od wyboru, musisz jednak zapewnić im słoneczne lub lekko zacienione stanowisko. 

Znaczenie ma również wybór podłoża dla floksów. Ziemia powinna być przepuszczalna, żyzna i próchnicza. Zaleca się także wzbogacenie jej o kompost lub obornik, który dostarczy roślinom niezbędnych składników odżywczych. 

Czytaj również: Widzisz takie plamy na pomidorach? Rzuć im deskę ratunku przed suchą zgnilizną

Podlewanie floksów jest kluczowe. Nie możesz o nim zapomnieć

Nie możesz także zapomnieć o regularnym podlewaniu floksów - szczególnie w okresach letnich susz i upałów. Jeśli nie nawodnisz swoich roślin, kiedy temperatura za oknem przekracza 30 stopni Celsjusza, te mogą szybko zmarnieć. 

Podlewaniem floksów najlepiej zajmować się 1-2 razy w tygodniu, w zależności od warunków pogodowych. Technika ma znaczenie. Dostarczając roślinom wody, pilnuj tego, by strumień wody skierowany był bezpośrednio na łodygę, a nie na kwiaty czy liście, bo to może doprowadzić do choroby grzybowej.

Może cię zainteresować: Pory będą grubsze i bardziej soczyste niż u sąsiada. Tylko wykonaj ten zabieg w czerwcu

Nawożenie floksów pomoże ci zatopić ogród w kolorowych kwiatach

Nawożenie floksów pomoże ci zatopić ogród w kolorowach kwiatach. Pamiętaj o nim, jeśli chcesz mieć bujnie kwitnące rośliny na swojej działce. Zasilaj je zawsze produktami wieloskładnikowymi, które dostarczą sadzonkom:

  • Azotu - wspomaga rozwój zielonych części rośliny, w okresie intensywnego wzrostu
  • Fosfor - pobudza rośliny do rozwoju korzeni i kwitnienia
  • Potas - poprawia ogólną kondycję rośliny i wzmacnia jej odporność na choroby

Jednak, kiedy nawozić floksy? Zabieg ten najlepiej zastosować po raz pierwszy tuż po pojawieniu się pędów. Wówczas najlepiej dostarczać roślinom produktów o wyższym stężeniu azotu. 

Podczas kolejnego nawożenia wskazane jest podanie floksom produktów z większą ilością fosforu i potasu. Nawożenie floksów warto powtarzać podczas sezonu wegetacyjnego, co 4-6 tygodni.

Zobacz też:

Rozsyp w ogrodzie i patrz, jak ślimaki się wynoszą. Dodatkowo wzmocnisz te kwiaty

Wichury połamały drzewa i krzewy? Zrób tę maść leczniczą i posmaruj konary

Storczyk nie chce kwitnąć? Podlej go taką wodą, a obsypie się nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | uprawa roślin | pielęgnacja roślin | nawożenie | podlewanie