Reklama
Reklama

Po kąpieli w tym soku storczyk wystrzeli liśćmi jak z procy. Wypuści też nowe kwiaty

Orchidee te zjawiskowe rośliny doniczkowe, które jednak wymagają sporo uwagi i troski. Aby były w dobrej kondycji, musisz o nie odpowiednio dbać. Regularnie kąp storczyka w tym domowym soku, a zawsze będzie się cieszył dobrą kondycją. Jak z procy wystrzeli nowymi liśćmi i wypuści nowe kwiaty.

Przejrzałeś swoje rośliny i zauważyłeś, że kondycja twojego storczyka pozostawia wiele do życzenia? W takim razie powinieneś jak najszybciej podjąć odpowiednie działania, aby go uratować. W przeciwnym razie ta piękna roślina doniczkowa może całkowicie zmarnieć. 

Zrób domowy nawóz do storczyka z dwóch tanich składników i regularnie podawaj go swoim kwiatom, a na pewno odzyskają wigor. Za kąpiel w naturalnym soku szybko odwdzięczą ci się nowymi błyszczącymi liśćmi i bujnym kwitnieniem. 

Może cię zainteresować: Nakarm tym śniadaniem pelargonie. Sąsiadom opadnie szczęka na widok bujnych kwiatów

Domowy nawóz do storczyka z 2 składników. Orchidea wystrzeli po nim liśćmi i wypuści nowe kwiaty

Przepis na domowy nawóz do storczyka jest banalnie prosty, a taka odżywka jest źródłem potasu, fosforu, wapnia czy witaminy E, więc regularnie "karm nią" swoje rośliny. Aby zrobić naturalną odżywkę w formie soku, wystarczą ci dwa składniki: marchewka i woda. Marchew nie musi być duża, wystarczające będzie małe warzywo (około 30 g). Woda powinna być natomiast dokładnie przefiltrowana. 

Jak przygotować nawóz do storczyka z marchewki i jak go stosować? Zafunduj im kąpiel

Przygotowanie nawozu do storczyka rozpocznij od pokrojenia marchewki na drobne kawałki. Gdy to zrobisz, ostrożnie przełóż warzywo do miski blendera, zalej litrem przefiltrowanej wody i zblenduj tak, by powstał gładki sok. Gdy urządzenie zakończy pracę, przefiltruj sok marchewkowy przez sito. W ten sposób otrzymasz naturalną odżywkę do rośliny doniczkowej. 

Czytaj również: Rozlewaj to na grządkach, a wygrasz walkę z zarazą ziemniaczaną na pomidorach

Jak podlewać storczyki sokiem marchewkowym? Specjaliści najczęściej polecają metodę zanurzeniową. Kwiat w doniczce musisz włożyć do pojemnika wypełnionego tym nawozem na 20 minut. Po takiej kąpieli po prostu go wyciągnij. Ten szybki zabieg poprawi kondycję, przyspieszy wzrost rośliny. Wchłonie ona potrzebne składniki odżywcze, co pobudzi ją do obfitego kwitnienia czy wypuszczania nowych liści. 

Możesz również tradycyjnie podlewać sokiem marchewkowym storczyka, wlewając sok z marchwi u jej nasady, albo przecierać liście storczyka wacikiem nasączonym tym domowym nawozem. Rób to nawet 1-2 razy w miesiącu, aby te ostatnie były bardziej błyszczące. 

Zobacz też:

Rozsyp w ogrodzie i patrz, jak ślimaki się wynoszą. Dodatkowo wzmocnisz te kwiaty

Wichury połamały drzewa i krzewy? Zrób tę maść leczniczą i posmaruj konary

Storczyk nie chce kwitnąć? Podlej go taką wodą, a obsypie się nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin | nawożenie