Reklama
Reklama

Nie tylko pieniążek. Mówią, że te rośliny przyciągają pieniądze i dobrobyt

Ludzie od wieków poszukują sposobów na przyciągnięcie do siebie szczęścia i pieniędzy. Podobno pomagają w tym przedmioty emanujące pozytywną energią, określone myśli, a nawet uprawa pewnych roślin. Choć nie wszyscy wierzą w podobne przesądy, warto dowiedzieć się, jakie rośliny doniczkowe mogą pomóc w interesach, przyciągnąć bogactwo i finansową stabilizację.

Feng shui jest starożytną praktyką planowania przestrzeni życiowej w taki sposób, by osiągnąć zgodność ze środowiskiem naturalnym. Wiele osób urządza dom zgodnie z jej zasadami, by zapewnić sobie szczęście, zdrowie i dobrobyt. Podobno duże znaczenie ma nie tylko ustawienie mebli, ale też rodzaj roślin, jakie uprawiamy we wnętrzu. Niektóre z nich — zgodnie z zasadami feng shui — przyciągają pieniądze. Jakie to rośliny i skąd bierze się ich niezwykłe działanie?

Feng shui a rośliny doniczkowe. Dlaczego niektóre sprzyjają finansom?

Rośliny pomagają połączyć się z naturą, co jest niezwykle ważne w przypadku feng shui. To właśnie kontakt z naturą ma bowiem pomóc ludziom w osiągnięciu szczęścia i powodzenia w każdej dziedzinie życia. Niektóre z nich wykazują szczególny wpływ właśnie na sferę finansową. 

Rośliny reprezentują też element drewna, które związane jest ze wzrostem, życzliwością i elastycznością, i wpływa na sukces w biznesie. Są też źródłem zdrowej energii. Koniecznie więc powinny znaleźć się w domu czy mieszkaniu, bo niesie to ze sobą same zalety. Trzeba jednak wiedzieć, które gatunki wybrać, by mieć zawsze pełny portfel.

Czytaj też: Ta wyjątkowa roślina powinna być w każdym domu. Pełni ważną funkcję 

Te rośliny warto mieć w domu. Przyciągają bogactwo i zapewniają szczęście

Wśród roślin, które podobno przyciągają bogactwo, najlepiej znany jest pieniążek, czyli Pilea peperomioides. Nazwa "pieniążek" przylgnęła do tej rośliny z uwagi na charakterystyczne, przypominające monety liście. To roślina, która cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Jest chętnie wybierana zarówno do własnego domu, jak i na prezent. Chińczycy wręczają zaś pieniążka osobom, które rozpoczynają pracę lub którym urodziło się dziecko.

Dobrze znaną ze swoich magicznych właściwości rośliną jest też drzewko szczęścia, czyli grubosz jajowaty. Polecany jest nawet początkującym, ponieważ nie ma szczególnych wymagań uprawowych - świetnie za to wygląda. Ma błyszczące, jajowate liście, które niekiedy mają czerwony brzeg lub spód. To sukulent, który podobno odstrasza złe moce i złą energię, a przyciąga pieniądze.

Oto pozostałe rośliny, które według feng shui pomagają przyciągnąć pieniądze:

  • Lucky Bamboo - znana również pod nazwą "Lucky Bamboo" Dracena Sandera stawiana jest przez Chińczyków w mieszkaniach, domach i biurach. Podobno istotna jest też liczba łodyg, których absolutnie nie może być cztery, gdyż cyfra ta w języku chińskim brzmi podobnie jak "śmierć". Najlepiej zostawić trzy, pięć lub siedem łodyg tej rośliny.

  • Xerosicyos danguyi - tak zwana "dolarowa winorośl" jest rośliną efektowną, lecz rzadko spotykaną. W języku angielskim jej nazwa brzmi "Silver Dollar Vine".

  • Scindapsus pstry - to gatunek wiecznie zielonych pnączy z rodziny obrazkowatych. Według feng shui odpycha negatywną energię, a przyciąga tę dobrą.

  • Pachira wodna - to niewysokie, łatwe w pielęgnacji drzewko, znane też jako "drzewo pieniędzy". Jego otrzymanie to dobra wróżba na przyszłość.

Warto wiedzieć, że do roślin przyciągających pieniądze należy również popularna monstera. W feng shui jest bowiem symbolem wzrostu, obfitości i ekspansji. 

Zobacz też:

Borówki w doniczce na balkonie będą rosły równie dobrze, jak w glebie. Pamiętaj jednak o tym

Twoja hortensja nie kwitnie? Ogrodnik zdradza przyczynę

Twoje róże nie chcą kwitnąć? Winne może być nieodpowiednie sąsiedztwo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe