Reklama
Reklama

Nie tylko drożdże. Dzięki tej odżywce ogórki będą smaczne i soczyste

Uprawa ogórków gruntowych cieszy się dużą popularnością. Są one jednymi z najchętniej hodowanych warzyw w przydomowych ogródkach. Niestety nie należą do najłatwiejszych w uprawie, dlatego dobrze wiedzieć, jak o nie zadbać. Z pomocą tego domowego nawozu nie tylko zapewnisz im większą odporność na szkodniki i szybszy wzrost, ale również soczysty smak. Do jego przygotowania potrzebujesz tylko dwa składniki, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.  

Każdy ogrodnik marzy o zdrowych i dorodnych plonach. Aby tak się stało, warto się o to odpowiednio zatroszczyć. Nie inaczej jest w przypadku ogórków gruntowych, które na ogół nie są skomplikowane w uprawie, ale jednak wymagają odpowiedniego zaangażowania. Między innymi mowa o nawożeniu. Nie trzeba jednak od razu sięgać po chemiczne preparaty, ponieważ skuteczną odżywkę można przygotować samodzielnie w domu.  

O tym koniecznie pamiętaj, uprawiając ogórki gruntowe  

Chcąc uprawiać ogórki gruntowe, należy pamiętać o kilku istotnych i zarazem podstawowych kwestiach. Przede wszystkim termin ich sadzenia zbliża się wielkimi krokami, ponieważ najlepiej zrobić to w drugiej połowie maja. To bezpieczny czas, aby nie złapał je przymrozek i miały dostarczoną odpowiednią ilość ciepła.  

Warto zadbać również o odpowiedni rodzaj gleby. Najlepszą będzie taka o odczynie zasadowym, lekka oraz próchnicza. Wsadzając ogórki do ziemi, należy pamiętać o odpowiednich odstępach, które powinny wynosić nie mniej niż 50 cm. Co więcej, ogórki dobrze posadzić w ciepłym oraz dobrze nasłonecznionym miejscu.  

Należy je jednak osłaniać przed poparzeniem, które znacznie osłabi roślinę. Dobrze się do tego sprawdzi na przykład agrowłóknina. Koniecznie trzeba pamiętać o odpowiednim podlewaniu, zwłaszcza latem. Chcąc zapewnić ogórkom prawidłowe warunki do wzrostu, należy je także regularnie nawozić.  

Przeczytaj również: Podlewaj tym marchewkę. Nie wydasz ani grosza, a zbierzesz plony większe, niż sąsiedzi

Chcesz, żeby twoje ogórki lepiej rosły? Przygotuj tę domową odżywkę  

Systematyczne i prawidłowe nawożenie to niezwykle ważny element uprawy ogórków. Chcąc cieszyć się domowymi plonami bez udziału chemicznych środków, warto sięgnąć po naturalne, domowe sposoby. Są równie skuteczne, a co lepsze nie trzeba na nie wydawać fortuny.  

Jednym z nich jest prosty w przygotowaniu nawóz, do którego wykonania potrzeba wody, sody oczyszczonej i kurkumy. Z pewnością te składniki obecne są w większości domach. Dzięki takiej odżywce plony będą bardziej odporne na szkodniki, a także obfitsze i smaczniejsze. Jak przygotować ten domowy specyfik?  

Wystarczy z 500 ml wody zmieszać jedną łyżkę sody oczyszczonej oraz jedną łyżeczkę kurkumy. Następnie całość należy wymieszać i odstawić na około dwie godziny. Po tym czasie pozostaje rozcieńczyć odżywkę dwoma litrami przefiltrowanej wody. Teraz jest już gotowa, aby podlewać nią ogórki. Taki zabieg dobrze powtarzać co dwa tygodnie.  

Zobacz też:

W Łańcucie zakwitły wyjątkowe lilie. Zachwycają wyglądem, lecz ich zapachu nie da się znieść

Szukasz roślin, które kwitną aż do jesieni? Te krzewy sprawdzą się idealnie

Podlewaj tym grządki z cebulą. Będą wyjątkowo dorodne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | warzywniak | działka