Reklama
Reklama

Ta odmiana ogórków nie gorzknieje. Ogrodnik zdradza, jak je uprawiać

Uprawa ogórków cieszy się dużą popularnością. Są bowiem bardzo lubiane i wykorzystywane w kuchni na wiele sposobów. Jedna z odmian ogórków wyróżnia się licznymi zaletami i polecana jest nawet początkującym ogrodnikom. O jaką odmianę chodzi i jak zadbać o rośliny, by zebrać obfity plon? Podpowiadamy.

Ogórki to chętnie uprawiane rośliny z rodziny dyniowatych. Występują w wielu odmianach i tak naprawdę są owocami, choć uchodzą za warzywa. Powstają jednak z kwiatów i mają nasiona. Jeśli zastanawiamy się, jaką odmianę ogórków wybrać pod uprawę, warto wiedzieć, że jedna z nich jest szczególnie ceniona przez ogrodników. Jaka i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Ogórek Marketmore — odmiana pełna zalet

Marketmore to odmiana ogórka, która cieszy się dużą popularnością. To odmiana o ciemnozielonych owocach, wyróżniająca się dobrym smakiem i odpornością. Jest odporna na różnego rodzaju choroby, a przy tym nie gorzknieje i nie żółknie. Nadaje się zarówno do jedzenia w postaci świeżej (na przykład na kanapce), jak i po ukiszeniu.

Owoce mogą osiągnąć imponujące rozmiary — nawet do 20 cm. W dodatku odmiana Marketmore plonuje obficie. Skórka ogórków jest prawie gładka, a owoce jędrne. Aby zapewnić sobie dobre plony i cieszyć się pysznymi owocami, trzeba zapewnić roślinie właściwe warunki do wzrostu. Warto wiedzieć więc, czego potrzebuje. 

Czytaj też: Trudno uwierzyć, że jest prawdziwa. Liście tej rośliny przyciągają wzrok 

Ogórki odmiany Marketmore — jak je uprawiać?

Najlepszym momentem na wysiew wielu warzyw jest końcówka maja. Podobnie jest w przypadku ogórków odmiany Marketmore. Nasiona należy umieścić w ziemi na głębokości około 2 cm. Warto podsypać rozwijające się siewki mieszanką ziemi i perlitu.

Pod uprawę należy wybrać odpowiednie miejsce - sprawdzi się stanowisko nasłonecznione, z dobrze odżywioną kompostem ziemią o odczynie pH wynoszącym 7. Podłoże powinno być przepuszczalne i w odpowiedni sposób podlewane oraz nawożone. Roślina lepiej poradzi sobie z lekkim przesuszeniem niż przelaniem. Warto odżywiać ogórki gnojówką lub pokrzywą, najlepiej podając ją dwukrotnie w lipcu. 

Marketmore to odmiana ogórków, które można uprawiać w pionie, na odpowiednich podporach. Zajmują wówczas mniej miejsca, a owoce łatwiej zbierać i nie są ubrudzone ziemią. Ich podlewanie również jest ułatwione, a przy tym woda nie zalega na liściach, zmniejszając ryzyko infekcji grzybiczych.

Zobacz też:

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

Pokrój na kawałki, zalej wodą i podlej. Pelargonie wystrzelą nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sadzenie | warzywniak | nawożenie | działka