Reklama
Reklama

Natrzyj liście roślin majonezem, a sąsiadki pozazdroszczą ci kwiatów. Będą błyszczeć jak żywe diamenty

Rośliny doniczkowe w twoim mieszkaniu nie zachwycają wyglądem, pomimo regularnego podlewania, dobrze dobranej gleby i stanowiska? Jeżeli jesteś zawiedziona tym, jak się prezentują, możesz spróbować przetrzeć je tym popularnym produktem z lodówki. Twoje piękne fikusy, figowce i zamiokulkasy od razu zaczną się błyszczeć jak żywe diamenty.

Jeśli bardzo dbasz o swoje rośliny doniczkowe, dobierając dla nich idealne stanowisko, glebę w doniczce, a te i tak wyglądają marnie, problemem może być niedobór składników odżywczych. Te możesz dostarczyć kwiatom, stosując domowe nawozy np. na banana czy jogurtu naturalnego. 

Nieco gorzej sytuacja wygląda jednak wtedy, gdy pomimo wzmacniania naturalnymi odżywkami fikusy, figowce i zamiokulkasy mają suche i matowe liście, a stosowanie chemicznych nabłyszczaczy jedynie przyciąga do nich kurz. 

I na to jest jednak recepta. Wystarczy, że od czasu do czasu delikatnie przetrzesz je wacikiem nasączonym... majonezem. Popularny produkt z lodówki przywróci twoim roślinom dawny blask.

Natrzyj liście kwiatka majonezem, a będzie błyszczeć jak diament

Pomysł nacierania kwiatów doniczkowych majonezem na pierwszy rzut oka może wydawać się absurdalny, ale po takim zabiegu rośliny naprawdę błyszczą się jak żywe diamenty. Wystarczy nałożyć odrobinę produktu na ściereczkę lub wacik i ostrożnie przejechać wzdłuż liści rośliny albo zrobić na listku maleńki kleksik i później delikatnie go rozetrzeć. 

Ilość użytego majonezu powinna być jednak umiarkowana, a samego zabiegu nie powinieneś wykonywać zbyt często. Raz na 3-4 tygodnie wystarczy, ponieważ składnik ten na dłuższą metę może zatykać aparaty szparkowe roślin, utrudniając im oddychanie i transpirację.

Może cię zainteresować: Wysiałaś już sałatę? Podlewaj ją tą domową odżywką, a urośnie trzy razy większa

Nie tylko majonezem. Tym również nabłyszczysz liście roślin doniczkowych

Jeśli stosowanie majonezu jako nabłyszczacz do liści roślin doniczkowych wydaje ci się zbyt szalonym pomysłem, możesz wypróbować również inne sposoby, aby nieco poprawić ich w wygląd. 

Problemu pozbędziesz się również za pomocą skórki banana, która dodatkowo odżywi zmarniałą roślinę. Do usunięcia kurzu możesz również użyć nawilżonych chusteczek, o ile ich skład oparty jest o substancje pochodzenia naturalnego, m.in.: 

  • oliwę, 
  • miód
  • wosk pszczeli


Zobacz też:

Nie wyrzucaj. Zblenduj i podlewaj róże i pomidory, a szybko ci podziękują

Posadź tę roślinę zamiast hortensji. Lwia paszcza w ogrodzie wzbudzi zazdrość sąsiadów

Widzisz mrówki na pąkach piwonii? Szybko sprawdź, co robić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin