Reklama
Reklama

Mrówki i mszyce nie zaatakują drzewek owocowych. Wystarczą te trzy składniki

Masz problem z mrówkami i mszycami, które niszczą plony drzewek owocowych? Jeśli chcesz, aby w tym roku szkodniki nie zaatakowały twojego sadu, to koniecznie zmieszaj trzy domowe produkty i posmaruj nimi pnie drzew. Taka mieszanka skutecznie odstraszy nieproszonych gości.

Wiele osób uprawia drzewka owocowe na swojej działce. Dzięki nim mogą cieszyć się samodzielnie wyhodowanymi, pysznymi i zdrowymi owocami. Niestety bywa tak, że rośliny są atakowane przez szkodniki tj. mrówki czy mszyce

Mrówki podgryzają młode pędy i liście. Jeśli natomiast stworzą kolonie, to potrafią zniszczyć nawet korzenie. Do drzew przyciąga je spadź wytwarzana przez mszyce. Te z kolei są jeszcze bardziej szkodliwe, ponieważ pobierają z roślin substancje odżywcze, niszcząc w ten sposób plony. 

Warto zatem usuwać mszyce z drzewek owocowych i chronić je przed inwazją mrówek. Przedstawiamy naturalne sposoby na te dwa szkodniki

Jak usunąć mrówki i mszyce z drzewek owocowych? Przepis na domowy preparat

Jeśli chcemy w tym roku uniknąć inwazji mrówek i mszyc na drzewkach owocowych, to warto przygotować domowy preparat z trzech, łatwo dostępnych składników. Jego przygotowanie nie jest czasochłonne. Jak zatem zrobić odstraszacz tych szkodników?

W 1 l wody wystarczy wymieszać 30 ml olejku lnianego i 5 g sody oczyszczonej. Tak przygotowanym preparatem smarujemy korę drzewek owocowych. Zabieg ten należy powtarzać raz w tygodniu. Jak działają te dwa składniki?

Olejek lniany nie tylko odstrasza szkodniki, ale też sprawia, że preparat nie spływa z drzew. Z kolei soda oczyszczona to bezpieczny i tani produkt, który nie szkodzi ani ludziom, ani roślinom, natomiast zabija mrówki i mszyce

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ta przyprawa odstrasza mszyce. Wystarczy odrobina, by wyniosły się z ogrodu

Inne, domowe sposoby na mrówki i mszyce w ogrodzie. Ratunek masz w szafce kuchennej

Jeśli chcemy jeszcze bardziej ochronić drzewka owocowe przed mrówkami, to warto obsypać przestrzeń wokół nich cynamonem. Stanowi on skuteczną barierę nie do przejścia dla tych owadów. 

Z kolei na mszyce i mrówki możemy zastosować oprysk z octu i wody. Przykładowo używamy 100 ml octu na 1 l wody. Dodatkowo dodajemy 1 łyżeczkę szarego mydła lub kilka kropel płynu do naczyń, które mają podobne działanie jak olejek lniany. 

Oprysk z octu skutecznie odstrasza szkodniki z drzewek owocowych. Możemy być pewni, że ten produkt nie zaszkodzi naszym roślinom. 

Zobacz też:

Susza zniszczyła twój trawnik? To nie koniec świata, jeszcze możesz go uratować

Zblenduj, zmieszaj z wodą i wlej do doniczek. Rośliny ci podziękują

Wystarczy łyżka, by zamiokulkas obsypał się nowymi liśćmi

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkodniki w ogrodzie | działka