Reklama
Reklama

Ta przyprawa odstrasza mszyce. Wystarczy odrobina, by wyniosły się z ogrodu

Wielkim utrapieniem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych ogrodników są mszyce. Atakują drzewa, krzewy i rośliny, znacznie pogarszając ich kondycję. Warto zatem poznać niezawodny sposób na wypędzenie tych szkodników z ogrodu. Ratunek masz w szafce kuchennej.

Mszyce składają jaja w sezonie jesiennym. Wiosną, w trakcie ciepłych dni, wykluwają się z nich larwy, stanowiąc poważny problem dla wielu ogrodników. Jak zatem wypędzić szkodniki z ogrodu? Będziesz potrzebować pewnej, ostrej przyprawy

Niezawodny, domowy sposób na mszyce. Zrób oprysk z papryczki chili

Mszyce wyniosą się z ogrodu, jeśli potraktujemy je opryskiem z papryczki chili. Ta ostra przyprawa nie jest szkodliwa dla roślin, natomiast skutecznie zwalcza szkodniki. Jak zrobić z niej oprysk?

Do 500 ml wody dosypujemy łyżeczkę przyprawy z papryczki chili i dolewamy łyżeczkę płynu do naczyń. Mieszankę odstawiamy na 24 h w bezpieczne miejsce. 

Po tym czasie odlewamy 30 ml z tej mieszanki i mieszamy je z 1 l wody. Ponownie dodajemy łyżeczkę płynu do naczyń. Na koniec całość przelewamy do butelki ze spryskiwaczem. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zapomnisz o mszycach w ogrodzie. Ten owoc sprawi, że uciekną raz, dwa

Jak stosować oprysk z papryczki chili na mszyce?

Drzewa, krzewy i kwiaty, na których pojawiły się mszyce, opryskujemy maksymalnie co 3 dni. Oprysk wykonujemy wieczorem, przy bezwietrznej pogodzie. Możemy stosować go zarówno na całe kolonie szkodników, jak i na pojedyncze sztuki

W trakcie stosowania oprysku z papryczki chili musimy zachować ostrożność. Przede wszystkim uważamy, aby mieszanka nie dostała się do oczu i nosa. Ponadto zabezpieczamy dłonie rękawiczkami jednorazowymi. 

Jak zapobiegać mszycom w ogrodzie? Profilaktyka ma znaczenie

Możemy zniechęcić mszyce do zadomowienia się w naszym ogrodzie w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zwabimy ich naturalnych wrogów tj. biedronki, złotooki, sikorki, wróble i mysikróliki. Jak to zrobić?

Jeśli chcemy zwabić biedronki i złotooki, to należy wystawić przed domem specjalne budki, w których schronią się przed chłodem. Z kolei dla sikorek, wróbli i mysikrólików musimy zbudować domki lęgowe

Mszyce odstraszają z ogrodu naturalne gnojówki. Idealnie sprawdzi się taka przygotowana samodzielnie z pokrzywy

Zobacz też:

Zapomnisz o pleśni w łazience. Wystarczy, że umieścisz w niej te rośliny

Koniecznie zrób to, gdy papryka kwitnie. Owoce będą duże i jędrne

Możesz uprawiać arbuzy w ogrodzie. Sprawdź, kiedy najlepiej je posiać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkodniki w ogrodzie | działka