Reklama
Reklama

Możesz przyspieszyć wzrost rzeżuchy. Spryskuj ją tym, a na święta będzie wysoka i bujna

Dopiero co posadziłaś rzeżuchę, w związku z czym stresujesz się się, że ta nie zdąży wyrosnąć do Wielkanocy? Nie martw się tym więcej, tylko zastosuj prosty trik, aby pobudzić siewki do wzrostu. Zrób domową odżywkę i spryskaj nią swoje kiełki , a na święta będą wysokie i bujne. Rodzina nie będzie mogła uwierzyć własnym oczom.

Rzeżucha na Wielkanoc to tradycja, z której nie musisz rezygnować, nawet jeśli jeszcze nie zdążyłaś jej wysiać. Co prawda, do tegorocznych świąt zostało już niewiele czasu (wypadają 31 marca), ale ta symbolizująca wiosnę roślina na pewno zdąży wyrosnąć, jeżeli pobudzisz ją do wzrostu za pomocą specjalnej, domowej odżywki. 

Wystarczy, że spryskasz ją tym, a ekspresowo podbijesz swoje siewki i za półtora tygodnia rzeżucha będzie wysoka i bujna. Gdy postawisz ją na stole, teściowa nie będzie mogła uwierzyć własnym oczom.

Spryskaj tym rzeżuchę, a na święta będzie wysoka i bujna. Nawet jeśli dopiero ją posiałaś

Twoja rzeżucha wyrośnie wyrosła i bujna, nawet jeżeli dopiero co ją posiałaś. To nie żart. Wystarczy, że zastosujesz ten trik, a siewki wystrzelą do góry, a ty na święta będziesz mieć najpiękniejszą dekorację jajek wielkanocnych i dodatek do pysznych past kanapkowych. 

Zachowaj skorupki jajek ze śniadania czy ciasta. Zamiast wyrzucać je, jak zawsze, do zielonego kompostownika, wysusz je i pokrusz, a później zalej przegotowaną wodą. Jest to bowiem źródło witamin i minerałów, które pobudzają do wzrostu nie tylko zmarniałe rośliny w doniczce, ale i rzeżuchę na parapecie. Odstaw odżywkę na jeden dzień, a później przelej do butelki ze spryskiwaczem i zraszaj nasiona kiełkującej rzeżuchy co 2-3 dni.

Może cię zainteresować: Te trawy są lepsze niż tuje. Pięknie wyglądają, a sąsiad nie zajrzy za płot

Jest zdrowa, ale ma charakterystyczną woń. Skąd bierze się brzydki zapach rzeżuchy?

Rzeżucha jest zdrowotną bombą witaminową, m.in. dlatego, że zawiera krzem, żelazo, magnez, wapń czy mangan. Kiełki wydzielają jednak charakterystyczny zapach, który nie dla wszystkich jest przyjemny. 

Przyczyną tego są związki siarki, które również są obecne w jej składzie. Nie przejmuj się więc aromatem. Po kilku dniach po posianiu rzeżuchy powinnaś przyzwyczaić się do niego na tyle, że przestaniesz go wyczuwać.

Zobacz też:

Ogórki gruntowe sadź w takich odstępach. Inaczej możesz zapomnieć o plonach

Każda babcia miała ją w domu. Sprawdź, jak pielęgnować tę roślinę, by zdrowo rosła

Zapomnij o kopaniu i pieleniu grządek. Posadź warzywa w ten sposób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | pielęgnacja roślin | święta | domowe sposoby | triki