Reklama
Reklama

Monstera będzie miała naprawdę duże liście. Wystarczy jeden zabieg

Monstera to niezwykle charakterystyczna roślina doniczkowa, która może stanowić doskonałą ozdobę mieszkania. Jest to rodzaj pnącza, które sprawi, że pomieszczenie nabierze tropikalnego klimatu. Wiele osób zastanawia się, jak sprawić, by monstera miała duże liście. Istnieje pewien sposób, który może w tym pomóc.

Co zrobić, by monstera miała duże liście? Wypróbuj ten sposób

Wiele osób decyduje się na umieszczenie monstery w swoich domach właśnie ze względu na jej charakterystyczne, zielone liście. To właśnie one czynią z tej rośliny niezwykle ładną dekorację. Co więcej, owe pnącze nie wymaga zbyt skomplikowanych metod uprawy, dlatego decydują się na nie również osoby, które nie mają dużego doświadczenia w pielęgnacji roślin doniczkowych

Niektórzy posiadacze monster zastanawiają się, w jaki sposób pobudzić liście rośliny do wzrostu. Okazuje się, że jest to możliwe – wykorzystując pewien ciekawy sposób można sprawić, że liście będą duże, a roślina jeszcze bardziej zachwycająca. Co konkretnie trzeba zrobić? Zabieg nie jest trudny i można go wykonać w parę chwil. 

Czytaj również: Zrób "bigos dla roślin". Monstera ci podziękuje

Aby monstera miała duże liście, należy pozbyć się starego ulistnienia oraz tego, które jest w słabej kondycji. Dzięki temu wszelkie składniki odżywcze pobierane z gleby trafią wyłącznie do zdrowych liści, które pod ich wpływem rozwiną się zdecydowanie lepiej. Warto jednak zachować umiar w usuwaniu niechcianych liści, żeby przez przypadek nie oszpecić monstery. Wykorzystanie tego sposobu sprawi, że ulistnienie rośliny będzie duże i silne. Tym samym, pnącze będzie prezentować się zdecydowanie lepiej.

Zobacz też:

Liście borówki żółkną. Działaj szybko, a zdążysz ją uratować

Mało kto pamięta o tym zabiegu. To dzięki niemu pomidory mają obfite plony

Nie rób tego podczas podlewania ogórków. W ten sposób im szkodzisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin