Reklama
Reklama

Wyjmij z lodówki i zmieszaj z wodą. Domowy nawóz do roślin doniczkowych

Domowe nawozy zdobywają coraz większą popularność. W większości z nich wykorzystywane są przyprawy kuchenne, które każdy ma w domu. Jak się okazuje, musztarda również znajduje takie zastosowanie. Jak przygotować domowy nawóz z musztardy do roślin doniczkowych? To banalnie proste, a przyniesie spektakularne efekty.

Musztardę francuską można wykorzystać nie tylko w kuchni. Okazuje się, że stworzysz z niej nawóz do roślin doniczkowych. Efektem regularnego podlewania tą odżywką będzie szybszy wzrost kwiatów czy pojawiające się nowe pędy.

Jak przygotować nawóz z musztardy?

Do wykonania domowego nawozu do roślin doniczkowych będą potrzebne dwie rzeczy: mały słoiczek musztardy francuskiej i woda. W naczyniu umieść przyprawę, a następnie zaleją ją porcją wody i wymieszaj. Całość przykryj gazą i odstaw na 10 dni w chłodne miejsce.

Po tym czasie nawóz z musztardy przelej przez gazę tak, aby pozostała sama płynna część roztworu. Rośliny doniczkowe można nim podlewać maksymalnie raz w miesiącu.

Czytaj także: Skrzydłokwiat na brązowe liście? Wymieszaj to z wodą i podlej roślinę, a problem zniknie

Efekty nawozu z musztardy do roślin doniczkowych

Nawóz z musztardy francuskiej dostarcza roślinom doniczkowym niezbędnych składników tj. fosfor, żelazo, mangan, cynk wapń. Te makroelementy pozwalają kwiatom na prawidłowy rozwój, dlatego uzupełnianie ich jest bardzo istotne.

Nawóz sprawi, że rośliny zaczną szybciej się rozwijać i rosnąć. Najlepsze efekty zauważymy u młodych sadzonek już po kilku tygodniach. U starszych kwiatów natomiast pojawią się nowe, młode pędy.

Zobacz też:

Na Dzień Matki kup mamie te kwiaty. Długo postoją w wazonie

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | rośliny doniczkowe