Reklama
Reklama

Ma pyszne owoce podobne do borówki, a jest dużo łatwiejsza w uprawie

Od wielu lat borówka amerykańska cieszy się dużą popularnością wśród ogrodników, choć niestety potrafi przyprawić o zawrót głowy swoją kapryśnością. Warto więc rozważyć uprawę innej rośliny, równie smacznej i niezwykle zdrowej świdośliwy, której owoce łudząco przypominają borówkę. Dowiedz się więcej na jej temat, a z pewnością zagości w twoim ogrodzie.  

Świdośliwa to krzew, który nie tylko pięknie kwitnie, ale również wydaje niezwykle smaczne i zdrowe owoce. W dodatku jest łatwa w uprawie, więc brzmi jak idealna roślina do ogrodu. Co wiadomo na temat tego niedocenionego krzewu?  

Smaczna i zdrowa alternatywna dla borówki amerykańskiej  

W ostatnim czasie w sklepach ogrodniczych coraz częściej można napotkać gatunki krzewów i drzew, których owoce są jadalne. Z pewnością należy do nich zaliczyć świdośliwę, która może stanowić alternatywę dla borówki amerykańskiej.  

Świdośliwy to drzewa oraz krzewy należące do rodziny różowatych. W naturalnym środowisku porastają lasy oraz tereny podmokłe bądź skaliste nie tylko w Europie, ale również Ameryce Północnej, Afryce czy Azji.  

Roślinę tę można spotkać w wielu odmianach, ale do uprawy wykorzystywane są te gatunki, które wyglądają ozdobnie i słyną ze smacznych owoców. Takim gatunkiem z pewnością jest świdośliwa lamarcka i świdośliwa olcholistna.  

Warto dać szansę tej roślinie między innymi ze względu na bombę witaminową, jaką są jej owoce. Są zdrowsze nawet od popularnej borówki. Zawierają w sobie ogrom błonnika, a także magnez, potas i wapń. Co więcej, obfitują w witaminy z grupy B oraz witaminę C. Wspierają odporność, a także wzmacniają organizm.  

Zobacz także: Uprawiasz jagodę kamczacką? Tego nigdy nie sadź w pobliżu

Świdośliwa to prosta w uprawie roślina. Jak ją pielęgnować?

Piękny wygląd, smak i właściwości zdrowotne to nie jedyne zalety świdośliwy. Wiele ogrodników mówi, że jest to roślina praktycznie samoobsługowa, przez co można rozumieć niezwykłą prostotę uprawy. To jej zdecydowana zaleta. 

Pielęgnacja świdośliwy jest znacznie łatwiejsza niż borówki amerykańskiej, która czasami bywa kapryśna. W przypadku tej rośliny wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, bowiem wymagania co do warunków i pielęgnacji, świdośliwa posiada zdecydowanie mniejsze niż borówka.

Świdośliwa nie posiada dużych wymagań między innymi co do gleby. W dodatku jest odporna na trudne warunki oraz choroby. To o co warto zadbać, z pewnością jest regularne nawadnianie, które wpływa korzystnie na ilość oraz wielkość owoców.  

Warto również dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć dla niej odpowiednie stanowisko. Najlepsze będzie miejsce w pełnym Słońcu, choć roślina ta poradzi sobie również w lekkim zacienieniu. 

Zobacz też:

Częstuję borówkę amerykańską moim śniadaniem. Dzięki temu owoce zbieram pełnymi garściami

Chcesz, by twoje tuje były gęste i błyszczące? Nie wyrzucaj tej rzeczy, tylko rozsyp wokół nich

O tej roślinie pisał nawet Szekspir. Sprawdź, jak ją uprawiać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: krzewy | działka | uprawa roślin