Reklama
Reklama

Koniecznie zasadź w ogrodzie tę roślinę. Kleszcze uciekną w podskokach

Ogród bez kleszczy brzmi jak piękne marzenie, lecz niestety jest ono niemożliwe do zrealizowania. Tych pajęczaków nie da się całkowicie pozbyć. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możesz skutecznie ograniczyć ich populację. Aby zniechęcić je do żerowania na działce, posadź łatwą w uprawie roślinę odstraszającą kleszcze.

Sezon na kleszcze w Polsce trwa przez cały rok. Obecnie uciążliwych pajęczaków jest o wiele mniej, niż wiosną czy latem, jednak już niedługo wyruszą na żer (zaczynają być aktywne przy w temperaturach wynoszących ponad 5 stopni Celsjusza). 

Końcówka zimy to dobry czas, aby zasadzić w ogrodzie rośliny odstraszające kleszcze, które pomagają ograniczyć ich populację w danym miejscu. Nie zapomnij tego zrobić, bo to może uratować ciebie, pozostałych domowników i zwierzęta przed groźną chorobą.

Może cię zainteresować: Rozprawią się ze ślimakami w kilka chwil. Wystarczy jeden zakup, ale warto go przemyśleć

Ta roślina odstrasza kleszcze. Zasadź ją, a uciekną w podskokach

Szukasz rośliny odstraszającej kleszcze, która będzie zdobić twój ogród? Jeśli zależy ci na gatunku pożytecznym, atrakcyjnym wizualnie i łatwym w uprawie, postaw na kocimiętkę. 

Kocimiętka ma charakterystyczny wygląd. Kwitnie od maja do września. Zazwyczaj tworzy umiarkowanie wysokie (do 45 cm) kępy z kwiatostanami w lawendowo-niebieskim kolorze. Zdarzają się także odmiany różowe i białe, choć są znacznie rzadziej spotykane. 

Kocimiętka to roślina odstraszająca kleszcze i komary z uwag na intensywny zapach kwiatów zawierających neptalakton. Ludziom aromat ten wydaje się przyjemny, lecz insekty go nienawidzą. Jej dodatkową zaletą jest to, że wabi piękne motyle.

Czytaj również: Rozłóż to na podłodze, a zapomnisz o myszach. Same wyniosą się z twojego domu

Jak uprawiać kocimiętkę, aby bujnie kwitła? Dbanie o nią to przyjemność

Kocimiętka w ogrodzie nie sprawia większych problemów. Decydując się na jej uprawę, trzeba jedynie pamiętać o przygotowaniu dobrze przepuszczalnego podłoża. Może być jakiekolwiek. Piaszczyste i suche będzie w porządku, byle nie było za bardzo wilgotne i nazbyt ciężkie. 

Stanowisko dla kocimiętki musi być słoneczne i ciepłe. W takich warunkach na pewno wspaniale zakwitnie. Jeśli chodzi o pielęgnację, to tutaj kluczowe jest podlewanie. Nawadniać warto ją raz na 6-7 dni, przy czym młode rośliny częściej (zwłaszcza w upalne dni).

Zobacz też:

Rododendron potrzebuje odżywienia po zimie. Zacznij podlewać go tym

Możesz uratować zgniłego storczyka. Musisz jednak działać szybko

Te szkodniki pojawiają się w ogrodzie jako pierwsze. Sprawdź, czy nie masz ich na swojej działce

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | pielęgnacja roślin | działka