Reklama
Reklama

Już nie wyrzucam łupin z czosnku. Pomagają mi w walce ze szkodnikami

Nigdy więcej nie wyrzucaj łupin z czosnku, bo niepozorny odpad może przydać ci się zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Zalej je wodą, a szybko przekonasz się, że to twój największy sojusznik w walce z uciążliwymi szkodnikami roślin. Zrobisz z nich domowy oprysk, z którym mszyce i ziemiórki nie mają żadnych szans.

Wyrzucając łupiny z czosnku do kosza, popełniasz wielki błąd. To nie tylko sposób na przeziębienie, ale również wzmocnienie włosów. Jeżeli zalejesz trzy łyżki obierek z tego warzywa 200 ml wody i będziesz gotować je przez kwadrans, po ostudzeniu otrzymasz naturalną odżywkę, która stosowana raz w tygodniu, odżywi twoje osłabione kosmyki. Po wtarciu w pasma musisz jedynie zawinąć swoje włosy ręcznikiem i po godzinie standardowo je umyć. 

To jednak niejedyny znany sposób na wykorzystanie łupin z czosnku, który powinieneś wypróbować. Z jego pomocą możesz uratować swoje zmarniałe rośliny w domu i ogrodzie, które zostały zaatakowane przez szkodniki lub choroby grzybowe. Wystarczy, że zrobisz domowy oprysk.

W ten sposób szybko obierzesz czosnek. Genialny patent

Masz problem z obieraniem czosnku? W takim razie koniecznie wypróbuj ten genialny patent, który pomoże ci oddzielić łupiny od ząbków ekspresowo i to bez żadnego wysiłku. Po prostu wyjmij z kuchennej szafki słoik, odkręć go i włóż do środka główkę czosnku. Zakręć naczynie i potrząsaj nim energicznie przez 30 sekund. Pół minuty energicznego ruchu dłonią wystarczy, by skorupki warzywa oddzieliły się od ząbków.

Może cię zainteresować: Nie wyrzucaj łupin z orzechów. Przydadzą ci się podczas mycia zębów

Nie wyrzucaj łupin z czosnku. Przydadzą ci się w walce ze szkodnikami

Gdy oddzielisz już główki od skorupek, nie wyrzucaj łupin z czosnku. To, co wydaje ci się być kuchennym odpadem, tak naprawdę jest twoim największym sprzymierzeńcem w walce z uciążliwymi szkodnikami roślin

Łupiny z czosnku są skuteczną bronią na mszyce, przędziorki oraz choroby grzybowe wielu roślin doniczkowych i ogrodowych. Warto więc przygotować z nich domowy oprysk, który pomoże ci na długo pozbyć się tych nieproszonych gości. Aby go przygotować, zalej łupiny czosnku (oraz cebuli) wodą o temperaturze 40 stopni Celsjusza i odstaw w chłodne miejsce na 4-5 dni. Gdy ten czas minie, przecedź je sitkiem i gotowy płyn przelej do butelki ze spryskiwaczem. Spryskuj chore kwiaty 2-3 razy w tygodniu, a szybko pozbędziesz się uciążliwego problemu. 

Nawet jeżeli nie jesteś fanem roślin, i tak nie powinieneś wyrzucać łupin z czosnku. Zamiast pozbywać się obierek, możesz również posypać nimi warzywa np. marchew, którą przechowujesz w spiżarni zimą. Dzięki temu na dłużej zachowa ona świeżość i na pewno szybko nie zgnije. 

Czytaj również: Zbieraj przez zimę, a wiosną rozsyp w ogrodzie. Rośliny ci podziękują                

Zobacz też:

Na Dzień Matki kup mamie te kwiaty. Długo postoją w wazonie

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin