Reklama
Reklama

Domowa odżywka do anturium. Stosuj regularnie, a wkrótce przestanie mieścić się w doniczce

W wielu przypadkach podlewanie zwykłą wodą nie wystarcza, by anturium bujnie zakwitło. Na szczęście jest tani sposób, aby pobudzić je do szybkiego rozwoju. Regularnie zasilaj swoją roślinę doniczkową domową odżywką na bazie produktu z zamrażarki, a wkrótce przestanie mieścić się w doniczce. Przygotujesz ją w kilka minut, a efekt będzie jak po drogich nawozach ze sklepu ogrodniczego.

Anturium jest egzotyczną rośliną doniczkową z rodziny obrazkowatych, która często zdobi parapety i półki w polskich mieszkaniach. Odpowiednio pielęgnowana, zachwyca intensywnym kolorem swoich sercowatych liści, ale nie wszyscy wiedzą, jak o nią dbać. 

Samo podlewanie wodą to zazwyczaj zbyt mało, aby anturium bujnie zakwitło. Od czasu do czasu warto więc zasilić roślinę domową odżywką, która wzmocni ją i pobudzi do intensywnego rozwoju. Przygotujesz ją samodzielnie, na bazie taniego produktu z zamrażarki. 

Podlewaj anturium tą domową odżywką, a przestanie mieścić się w doniczce

Anturium to piękny, lecz kapryśny kwiatek. Aby bujnie kwitło i było bardziej odporne na choroby grzybowe, regularnie podlewaj je tanią domową odżywką, którą przygotujesz w kilka minut. Wyjmij z zamrażarki 10 g drożdży i zalej je 1 litrem ciepłej wody. Dokładnie wymieszaj preparat, a po upływie godziny podlej nim swoją roślinę. 

Drożdże to Skarbica składników odżywczych, które pobudzą anturium do wypuszczania pięknych czerwonych kwiatów. Zawierają m.in. białko, witaminę E, witaminy z grupy B, potas, fosfor, magnez, wapń, mangan, jod, cynk i żelazo.

Może cię zainteresować: Podlewaj tym magnolię, a obsypie się morzem kwiatów. Nie wydasz nawet złotówki

Nie tylko odżywka. O tym również musisz pamiętać, jeśli chcesz mieć piękne anturium

Sama odżywka nie poprawi jednak kondycji twojej rośliny, jeśli nie zapewnisz anturium odpowiednich warunków. Pamiętaj, że przede wszystkim musisz postawić ją w dobrze oświetlonym miejscu, jednak takim, by nie padały na nią bezpośrednio promienie słoneczne (to może doprowadzić do poparzenia liści). 

Najlepiej do uprawy anturium sprawdzi sie więc parapet o wystawie wschodniej, albo zachodniej. Staraj się utrzymywać w pomieszczeniu temperaturę od 20 do 25 stopni Celsjusza. Nie przesadzaj także z otwieraniem okien, kiedy wieje, bo kwiatek nie lubi przeciągów. 

Idealne podłoże dla anturium jest lekkie, przepuszczalne i stale wilgotne, jednak niezbyt mokre (bo wtedy może zacząć gnić). Najlepiej torfowe, z dodatkiem liściastego kompostu o pH odcylującym w granicach od H to 4,5-5,5.

Czytaj również: Mój tata karmi schnące tuje tą odżywką, a sąsiedzi zaciskają pięści z zazdrości. Są najpiękniejsze w okolicy                     

Zobacz też:

Nie wyrzucaj. Zblenduj i podlewaj róże i pomidory, a szybko ci podziękują

Posadź tę roślinę zamiast hortensji. Lwia paszcza w ogrodzie wzbudzi zazdrość sąsiadów

Widzisz mrówki na pąkach piwonii? Szybko sprawdź, co robić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | pielęgnacja roślin | domowe sposoby | nawożenie | kwiaty