Reklama
Reklama

Dodaj do wody i podlewaj ogórki. Urosną znacznie szybciej

Ogórki to przepyszne warzywa. Ich smakowanie sprawia szczególną satysfakcję, jeśli pochodzą z własnej uprawy. Aby odpowiednio zadbać o rośliny, warto stosować naturalne, domowe nawozy. Dzięki nim warzywa będą zdrowe i dorodne. Sprawdź, czym podlewać ogórki.

Są dwie główne odmiany ogórków – szklarniowe i gruntowe. Pierwszy typ charakteryzuje się podłużnym kształtem i gładką skórką. Ogórki szklarniowe są dostępne w marketach przez cały rok. Natomiast gruntowe są pulchniejsze, krótsze i mają chropowatą skórkę, najlepiej smakują w sezonie, przede wszystkim w lipcu i w sierpniu.

Zarówno ogórki szklarniowe, jak i gruntowe można hodować samodzielnie. Niezależnie od tego, którą odmianę wybierze hodowca, to powinien zrobić wszystko, aby zapewnić roślinie najlepsze warunki do rozwoju. Jednym ze sposobów, które w tym pomogą, jest stosowanie nawozu.

Domowy nawóz do podlewania ogórków: woda z drożdżami

Żeby przygotować domowy nawóz, należy rozpuścić 10 g suchych drożdży w 10 litrach ciepłej wody. Potem do środka trzeba dodać dwie łyżki cukru. Mieszanka powinna odstać przez kilka godzin w ciepłym miejscu.

Ostatnim etapem przed zastosowaniem domowego nawozu do podlewania ogórków z wody i drożdży, jest rozcieńczenie powstałego roztworu. Należy przy tym dopilnować proporcji 1:5. Podstawą nawozu powinna być ciepła, odstana woda. Domowym preparatem należy podlać korzenie każdej z roślin.

Domowy nawóz do podlewania ogórków: woda z sodą oczyszczoną

Do wykonania domowego nawozu do podlewania ogórków potrzebne jest 30 gramów sody oraz litr ciepłej wody. Wykonanie preparatu pielęgnacyjnego jest proste. Wystarczy zmieszać składniki. Następnie można przejść do podlewania warzyw.

Nawóz z sody oczyszczonej zmieszanej z wodą będzie sposobem na ochronę ogórków przed chorobami grzybiczymi. Odstraszy też szkodniki takie jak: mączniak prawdziwy i rzekomy oraz mszyce. Stosowanie nawozu wpłynie również pozytywnie na smak warzyw.

Domowy nawóz do podlewania ogórków: woda z cukrem

Do sporządzenia tego nawozu do podlewania ogórków niezbędny jest 1 litr wody połączony z 30 gramami cukru. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby woda była gorąca. Po zmieszaniu całości, należy odczekać, aż nawóz ostygnie.

Po tym, jak mieszanka osiągnie temperaturę pokojową, będzie można przejść do jej stosowania. Co można uzyskać, aplikując nawóz z wody i cukru na ogórkach? Dzięki niemu pobudzi się warzywa do dynamiczniejszego wzrostu. 

Zobacz też:

Ten kwiat jest jeszcze lepszy od zamiokulkasa. Wystarczy, że podlejesz go raz na 3 tygodnie

Przycinaj forsycje tylko w ten sposób, a będą najpiękniejsze w okolicy. Sąsiadki zzielenieją z zazdrości

Liście rododendronu brązowieją po zimie? Uratujesz go w ten sposób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: warzywniak | uprawa roślin | podlewanie | nawożenie