Reklama
Reklama

Chryzantemy w doniczce postoją nawet do grudnia. Dzięki temu przedłużysz ich świeżość

Wszystkich Świętych to okres, kiedy nie tylko sprzątamy groby, ale także dbamy o świeże kwiaty i zapalone znicze. Każdy z nas nie chce, aby jego ciężka praca poszła na marne. Z tego powodu warto zadbać o właściwą pielęgnację roślin, aby cieszyły oko nawet do grudnia. Poznaj niezawodny sposób, który sprawi, że chryzantemy w doniczce przetrwają nawet najtrudniejsze warunki.

Świeże kwiaty na grobach są trudniejsze w pielęgnacji niż ich sztuczne odpowiedniki. Robią jednak lepsze wrażenie. Jeśli chcesz, aby grób twoich bliskich ozdabiały świeże, piękne chryzantemy, wystarczy, że zadbasz o kilka kluczowych aspektów.

Jakie chryzantemy kupić na grób?

Pierwszym krokiem do utrzymania chryzantem w dobrej kondycji powinno być kupienie zdrowych i silnych egzemplarzy w sklepie ogrodniczym. Sprawdź, czy roślina nie ma połamanych pędów, usychających liści lub objawów gnicia przy korzeniach. Przesuszona, osłabiona roślina nie wytrzyma trudnych warunków atmosferycznych i szybko zmarnieje.

Zdrowa chryzantema powinna mieć silne, zielone pędy, a jej korzenie powinny wręcz wypełniać lub rozsadzać plastikową doniczkę. Luźna przestrzeń w doniczce może świadczyć o tym, że roślina była niedawno przesadzana, a jej system korzeniowy jest uszkodzony lub nie zdążył się zregenerować.

Jak przedłużyć życie chryzantem w doniczce?

Jeśli kupiłeś zdrowy i silny egzemplarz, pozostaje wykonać jeszcze jeden zabieg. Zwykle kupione w sklepie chryzantemy pozostają w plastikowych doniczkach. To duży błąd, który skraca żywotność rośliny. 

Najlepszym sposobem na jej przedłużenie jest przesadzenie jej do odrobinę większej, glinianej doniczki. Materiał, z którego jest wykonana ma w tym wypadku duże znaczenie. Jego główną zaletą jest lepszy drenaż, który odprowadza nadmiar wody i chroni roślinę przed gniciem korzeni

Na dodatek w większej doniczce zmieści się więcej gleby, która zapewni lepszą ochronę przed pierwszymi przymrozkami.

Zobacz też:

Liście zamiokulkasa żółkną? Ta odżywka postawi go na nogi

Zrób to gdy storczyk przekwitnie, a znów obsypie się kwiatami

Ta roślina pochłania wilgoć jak odkurzacz. Koniecznie postaw ją w mieszkaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe