Reklama
Reklama

Chroni przed szkodnikami i nabłyszcza liście. Ten produkt za 15 zł jest idealny do kwiatów doniczkowych

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, która jest ważnym okresem dla roślin. To właśnie wtedy zaczynają intensywnie rosnąć. Warto zadbać o kwiaty po zimie, głównie poprzez ich przesadzenie oraz nawożenie. Nie możemy zapomnieć także o ochronie przed szkodnikami czy wyczyszczeniu liści. Co zatem zrobić, żeby były błyszczące? Odpowiadamy.

Rośliny są piękną ozdobą domu tylko wtedy, gdy mają zdrowe i błyszczące liście. Warto zatem zadbać o ich wygląd poprzez nabłyszczanie różnymi środkami. Tym razem przedstawiamy produkt, który kosztuje jedynie 15 zł i powoduje efektowne lśnienie liści. Dodatkowo chroni kwiaty przed szkodnikami, co jest również bardzo ważne. Sprawdź działanie olejku neem

Czym jest olejek neem?

Olejek neem pochodzi z rośliny występującej na terenie Azji i Indii. Neem, inaczej nazywana miodlą indyjską, słynie z leczniczych właściwości. W związku z tym olejek wytwarzany z nasion wykorzystuje się w medycynie naturalnej. 

Olejek neem można stosować do nabłyszczania liści roślin doniczkowych. Produkt jest ekologiczny i tani - kosztuje 15 zł. Kupimy go w sklepach ze zdrową żywnością lub kosmetykami naturalnymi. Warto poszukać olejku także w aptekach lub sklepach internetowych z produktami naturalnymi. 

Działanie olejku neem na rośliny doniczkowe

Najbardziej popularnym sposobem czyszczenia liści jest przecieranie ich zwilżoną ściereczką. Czasem używa się do tego skórek bananów. Inną, skuteczną i tanią metodą jest zastosowanie olejku neem. Jak działa na rośliny?

Olejek neem skutecznie nabłyszcza liście, tworząc naturalną barierę. Właśnie dlatego warto wykorzystać go do przecierania liści.  

Oprócz tego produkt chroni kwiaty przed atakiem aż 200 gatunków szkodników. Wszystko dzięki azadyrachtynie występującej w jego składzie.

Jak używać olejek neem na rośliny doniczkowe?

Do odświeżenia roślin potrzebujemy 10 kropelek olejku neem na 1 l wody. Dodatkowo możemy wzbogacić mieszankę o odrobinę płynu do naczyń. 

Tak przygotowanym preparatem przemywamy liście roślin za pomocą wacika kosmetycznego. Liście zostaną wyczyszczone z kurzu i zaczną pięknie lśnić, a szkodniki nie zaatakują naszych okazów.


Zobacz też:

Te nowalijki wyhodujesz na parapecie. Możesz sporo zaoszczędzić

Drzewka w ogrodzie nie chcą rosnąć? Zastosuj metodę ogrodnika, nim zmarnieją

Chcesz uprawiać warzywa bez chwastów? Ta metoda jest idealna dla ciebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin