Reklama
Reklama

Usuń z tej rośliny „smutne liście”. Czeka cię szczęście i sielanka

Kalanchoe, czyli popularna żyworódka, występuje w wielu odmianach, jednak każda z nich jest pełna pozytywnej energii, którą może podzielić się z otoczeniem. Warto przyozdobić swój dom pięknem tej rośliny, gdyż nie ma dużych wymagań uprawowych, a gdy rozkwita, naprawdę cieszy oczy. Podobno przyciąga też do domu dostatek i szczęście, o ile usunie się z niej „smutne liście”, które mogą jej odbierać siły witalne. Co warto wiedzieć o kalanchoe i jej właściwościach?

Kalanchoe, znana też jako żyworódka, to roślina z rodziny gruboszowatych, popularna z uwagi na dużą dekoracyjność. Podbija serca drobnymi, różnokolorowymi kwiatami — w tym czerwonym, żółtym, białym czy różowym. Istnieją też okazy dwukolorowe.

Kalanchoe nie jest trudna w uprawie, a przy tym — o ile odpowiednio o nią zadbamy — może kwitnąć dłużej niż jeden sezon. Roślina ma w sobie też dużo pozytywnej energii, którą może podzielić się z opiekunami. Wystarczy właściwa pielęgnacja kalanchoe, by przyciągnęła do domu szczęście i powodzenie.

Kalanchoe — roślina o pozytywnej energii

Kalanchoe prezentuje się bardzo oryginalnie — ma mięsiste liście i drobne kwiaty, które mogą mieć rozmaite kolory. Każda odmiana tej rośliny w dobroczynny sposób wpływa na otoczenie. Podobno przywraca życiową energię, przyciąga szczęście, wzmaga życzliwość i przyjaźń, a także rozładowuje napiętą atmosferę.

Roślina polecana jest zwłaszcza osobom zestresowanym, smutnym i samotnym, gdyż działa kojąco na nerwy i przyciąga do nich przyjaznych ludzi. Kalanchoe oczyszcza energię w domu, wspierając również sprawy finansowe i prywatne danej osoby. Najmocniej wpływa na tego człowieka, który najbardziej o nią dba. 

Czytaj też: Wykorzystaj liść monstery, by przyciągnąć pieniądze. Zasobność portfela wzrośnie 

Kalanchoe — jak i dlaczego usuwać jej "smutne liście"?

Kalanchoe podzieli się pozytywną energią ze swoimi opiekunami, jeśli zostanie o to "poproszona". Inaczej jej wpływ na dom będzie oczywiście korzystny, ale w stopniu umiarkowanym. Rośliny podobno lubią, gdy się do nich mówi — w końcu to żywe organizmy. Warto więc poprosić żyworódkę o wsparcie i usunąć jej "smutne liście", czyli liście najniższe, które opadają i mogą więdnąć. Specjaliści od magii roślin twierdzą, że warto je usuwać na bieżąco, by nie odbierały żyworódce sił witalnych. W przeciwnym wypadku jej wpływ na właściciela może być słabszy. 

Czytaj również: Kwiat flaminga sprzyja miłości i randkom. Tak o niego zadbasz 

Jak dbać o kalanchoe? Tajniki uprawy

Kalanchoe nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych, by wspaniale się prezentować. W swoich liściach magazynuje wodę, dzięki czemu jest w stanie przetrwać przez jakiś czas bez niej. Wystarczy podlewać ją raz w tygodniu, uważając, by nie zamoczyć liści. Od maja do sierpnia warto nawozić ją specjalnym nawozem, przeznaczonym do sukulentów.

Odpowiednia ziemia do uprawy tej rośliny powinna być żyzna i dobrze przepuszczalna. Należy przy tym wybrać dla niej słoneczne stanowisko, gdyż wówczas będzie obficie kwitła, a jej liście zyskają ciemnozieloną, elegancką barwę. 

Zobacz też:

W ten dzień nigdy nie pożyczaj pieniędzy. Ściągniesz na siebie pecha i problemy finansowe

Noś zawsze w portfelu, a nie zabraknie w nim pieniędzy. Trik, który przyciągna fortunę

Dodaj do śniadania, a przyciągniesz bogactwo. Fortuna będzie ci sprzyjać przez cały dzień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby