Reklama
Reklama

Wykorzystaj liść monstery, by przyciągnąć pieniądze. Zasobność portfela wzrośnie

Monstera dziurawa nie tylko dodaje uroku wnętrzom, ale może też wpłynąć w pozytywny sposób na stan naszego portfela. Jest bowiem symbolem szczęścia i dobrobytu, a według przesądów jej liść może przyciągnąć do domu nawet duże pieniądze. Co zrobić, by tak się stało? Podpowiadamy.

Monstera jest rodzajem pnączy z rodziny obrazkowatych (Araceae). Wyróżnia się charakterystycznymi, dużymi i dziurawymi liśćmi, które uznawane są za bardzo dekoracyjne. Monstera jest więc chętnie uprawianą rośliną doniczkową. Tym bardziej że potrafi osiągnąć nawet 2 metry wysokości w uprawie domowej. Nie jest szczególnie wymagająca, ale warto wiedzieć, czego potrzebuje, by zdrowo rosnąć i wytwarzać kolejne liście.

Warto mieć ją w domu również dlatego, iż potrafi przyciągnąć do niego pieniądze. Wystarczy posłużyć się jednym liściem, by pozytywna energia tej rośliny spłynęła na jej właściciela.

Monstera w domu — uprawa, pielęgnacja, symbolika

Monstera uznawana jest za symbol szczęścia, długowieczności i dobrobytu. Niektórzy sądzą też, że jest symbolem stagnacji, z uwagi na bycie pnączem. Można jednak pobudzić jej pozytywną energię, wykonując kilka działań związanych z liśćmi tej rośliny. Jeśli tylko intencje osoby wykonującej te zabiegi są szczere, energia rośliny może pomóc w różnych przedsięwzięciach finansowych, a nawet wpłynąć pozytywnie na relacje między partnerami.

Według przesądów wystarczy już jeden liść, by monstera przyciągnęła do domu dobrobyt. Z uwagi na dekoracyjność warto jednak uprawiać w domu tę roślinę i zadbać o jej efektowny wygląd. Czego potrzebuje monstera?

  • Najlepsza ziemia dla monstery to ta żyzna, przepuszczalna, o obojętnym pH.

  • Monstery lepiej nie ustawiać w pobliżu grzejnika czy klimatyzatora. Nie lubi też przeciągów.

  • W okresie wegetacji roślinę najlepiej podlewać raz w tygodniu, przy czym przed nawadnianiem warto sprawdzić ziemię w doniczce. Powinna lekko przeschnąć.

  • Monsterę warto regularnie zraszać. Wywodzi się bowiem z wilgotnego, tropikalnego klimatu.

Monstera powinna rosnąć w przestronnym, jasnym miejscu, gdzie będzie mieć przestrzeń do swobodnego wzrostu. Najlepsze będzie dla niej światło rozproszone. 

Czytaj też: Storczyki mogą kwitnąć przez cały rok. Wystarczy, że je odpowiednio zachęcisz 

Liść monstery przyciąga pieniądze? Kilka kroków do dobrobytu

Niektórzy twierdzą, że monstera dziurawa to roślina pechowa. Inni z kolei, że przyciąga szczęście i dobrobyt - zwłaszcza, jeśli odpowiednio się z nią postępuje. Zgodnie z przesądem, jeśli przewleczemy przez jej liść czerwony sznurek, nasza sytuacja finansowa poprawi się, a decyzje związane ze sferą pieniężną będą trafne. W ten prosty sposób można sobie zapewnić dobrobyt przez cały rok. W tym celu należy jednak działać dokładnie według instrukcji:

  • Pierwszy krok to oczyszczenie swoich myśli z negatywnej energii. Następnie musimy jasno określić swój cel, przy czym musi być on pozytywny i nie może negatywnie oddziaływać na innych.

  • Dla bezpieczeństwa warto natrzeć dłonie solą. Specjaliści od magii roślin twierdzą, że w ten sposób można uchronią się przed negatywną energią.

  • Trzema szczyptami soli musimy też posypać wybrany liść monstery, a następnie wypowiedzieć w myślach intencję i przełożyć czerwony sznurek przez wszystkie otwory w liściu.

Wskazaną czynność należy powtórzyć siedem razy, a następnie umieścić liść monstery w ulubionej książce i położyć ją w miejscu, w którym się często przebywa. Działanie to najlepiej wykonać w któryś czwartek w miesiącu styczniu — wówczas energia rośliny zadziała szczególnie mocno. 

Zobacz też:

Zamiast do zupy włóż pietruszkę na tydzień do szklanki. Nie nadążysz z wydawaniem pieniędzy

Tę roślinę w PRL-u na parapecie miała każda babcia. Przyciąga miłość i pieniądze

Te dni w czerwcu będą najbardziej pechowe. Lepiej na siebie uważać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby