Reklama
Reklama

Kwiat flaminga sprzyja miłości i randkom. Tak o niego zadbasz

Kwiat flaminga czy kwitnący ogon to inne nazwy popularnego anturium, czyli rośliny doniczkowej znanej ze swojej dużej urody. Okazuje się, że nie tylko rewelacyjnie przystraja wnętrze, ale też sprzyja miłości. Anturium powinni mieć w domu zarówno ci, którzy chcą sobie zapewnić zgodę w stałym związku, jak i ci, którzy są dopiero na etapie randkowania i bardzo chcieliby trafić na kogoś wyjątkowego. Jak zadbać o anturium i co zrobić, by roślina przyniosła nam szczęście?

Kwiat flaminga, czyli popularne anturium, to roślina zielna z rodziny obrazkowatych, uprawiana na całym świecie jako roślina pokojowa lub na kwiaty cięte. Naturalnym środowiskiem anturium są zaś wilgotne lasy równikowe i równikowe lasy górskie.

Warto wiedzieć, że choć anturium kojarzy nam się głównie z kwiatami w intensywnie czerwonym kolorze, w rzeczywistości to przebarwiony liść, wabiący w naturze owady zapylające. W dodatku wcale nie musi być czerwony — są też odmiany pomarańczowe, białe, zielone i różowe. Te ostatnie rzeczywiście przypominają urocze flamingi. Anturium może być nie tylko ozdobą domu, ale też sprzyjać zadomowieniu się w nim miłości. O co dokładnie chodzi?

Kwiat flaminga zapewni szczęście w miłości

Kwiat flaminga kryje w sobie pozytywne wibracje, które sprzyjają bliskim relacjom. Specjaliści zajmujący się energią roślin twierdzą, że posiadanie w domu anturium może przyciągnąć miłość. Pomaga zarówno odświeżyć istniejące uczucie, jak i sprzyja pojawieniu się bliskości między osobami, które niedawno się poznały. Anturium to zatem roślina, która sprzyja szczęściu w miłości, a wszystko za sprawą kwiatów (a dokładnie przebarwionych liści), które kształtem przypominają serce. Jeśli mają kolor czerwony, bezpośrednio kojarzą się już z uczuciem.

Podobno strzały rzymskiego Kupidyna były kwiatami anturium. Warto wzmocnić niezwykłe działanie tej rośliny, wręczając je ukochanej osobie w odpowiedniej chwili. Kwiat flaminga powinno się podarować w piątek przed zachodem słońca, całując ukochaną osobę w lewy policzek. Kto ma wówczas szczere intencje, temu energia tej rośliny będzie sprzyjać. 

Czytaj też: Monstera płacze? To znak, że popełniłeś ten błąd. Na szczęście można go naprawić 

Jak dbać o anturium? Sekrety uprawy i pielęgnacji

Kwitnące w domu anturium sprzyja zgodzie w związku i trwałości uczucia. Należy więc troskliwie dbać o roślinę, aby zdrowo się rozwijała, rosła i kwitła. Anturium ma specyficzne wymagania uprawowe - przede wszystkim potrzebuje wilgotnego podłoża i wilgotnego powietrza. Wzrost i kwitnienie rośliny może zostać zahamowane także przez niedobór światła, przy czym anturium preferuje światło rozproszone. Toleruje także półcień. Lubi jasne przestrzenie, jednak nadmiar światła może powodować żółknięcie liści i zasychanie ich brzegów.

Idealna ziemia dla anturium powinna mieć odczyn kwaśny (pH 4,5-5,5). Najlepiej, żeby była lekka, przepuszczalna i próchnicza. Temperatura powietrza powinna wynosić między 18 a 22 stopnie Celsjusza. Od października do lutego roślinę można podlewać raz w tygodniu. Od marca do września lepiej robić to co kilka dni, ale dopiero wówczas, gdy podłoże nieco wyschnie. 

Zobacz też:

Masz w portfelu taki banknot? Pod żadnym pozorem go nie wydawaj

Kobiety spod tych znaków najbardziej podobają się mężczyznom. Jesteś wśród nich?

Dla tych znaków zodiaku 2 połowa lipca będzie bardzo korzystna. Sprawdź, czy los będzie ci sprzyjał

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby