Reklama
Reklama

Ta wigilijna wróżba zdradzi, co czeka cię w nowym roku. Wystarczy, że sięgniesz pod obrus

Umieszczanie pod wigilijnym obrusem sianka to popularna, polska tradycja. Okazuje się, że w ten szczególny, świąteczny wieczór możemy też wywróżyć sobie przyszłość. Wróżba z siankiem pokaże, jaki będzie kolejny rok. Co czeka poszczególnych domowników w 2024 roku?

Wigilia to wyjątkowy dzień, który poprzedza Boże Narodzenie. Zgodnie z przesądem, jeśli będzie udany, w przyszłym roku również będziemy mogli liczyć na powodzenie. Z tym szczególnym, świątecznym czasem wiąże się jeszcze wiele innych przesądów, zwyczajów, a nawet wróżb. Wigilijna wróżba z siankiem jest jedną z najpopularniejszych, znanych i odprawianych od lat. Wystarczy sięgnąć pod obrus, by dowiedzieć się, co nas czeka w 2024 roku.

Sianko po obrusem. W ten sposób wróżyły nasze babcie

Wieczór wigilijny jest idealnym momentem do wróżenia i poznania swojej przyszłości. Umieszczanie pod obrusem sianka to znana tradycja. Symbolizuje ubóstwo, w jakim przyszedł na świat Jezus. Sianko ma też zapewnić domownikom dostatek i powodzenie w kolejnym roku. W czasach Słowian siano rozsypywano w tym celu na podłodze i stołach.

Z siana również wróżono, a jedna z takich wróżb przetrwała do dziś. Z umieszczonego pod obrusem siana można wróżyć zarówno przed łamaniem się opłatkiem, jak i po uroczystej kolacji. Każda z osób zgromadzonych przy stole musi wyjąć jedno źdźbło. Kiedy już wszyscy je wylosują, poszczególne źdźbła trzeba porównać — wskażą, jaki dla każdej z osób będzie kolejny rok.

Czytaj też: Miłość na święta. Te znaki zodiaku wkrótce znajdą drugą połówkę 

Wigilijna wróżba z sianka. Co nas czeka w 2024 roku?

Najczęściej sianko przekazuje same wspaniałe nowiny — nadchodzącą miłość, bogactwo lub spełnienie marzeń. Niestety, może się też okazać, że w kolejnym roku czeka nas stagnacja, a więc nic nie zmieni się na lepsze. Trzeba również pamiętać, że liczy się pierwszy wynik — nawet jeśli wyjęliśmy krótkie, niepozorne źdźbło, nie wolno sięgać po następne. Wówczas wróżba nie będzie już wiarygodna.

Jak odczytać wróżbę z sianka? Kto wylosował krótkie i grube źdźbło, w kolejnym roku może liczyć na finansowe powodzenie. Źdźbło krótkie i połamane lub rozgniecione informuje o spełnieniu marzeń, ale też ostrzega przed problemami w finansach. Długie, zielone źdźbło zapowiada powodzenie w miłości. To dobra, szczęśliwa wróżba na przyszłość. Z kolei wysuszone lub czarne źdźbło to wróżba pechowa, zapowiadająca kłopoty i niepowodzenia.

Zobacz też:

Te znaki zodiaku mogą liczyć na zastrzyk gotówki w czerwcu. Jesteś wśród nich?

Włóż kilka liści pod wycieraczkę. Szybko się przekonasz, że warto

Czerwiec będzie trudny dla tych znaków zodiaku. Czekają je miłosne zawirowania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święta | wróżby