Reklama
Reklama

Często przebudzasz się o 3:00 w nocy? Sprawdź, co to może oznaczać

Wiele osób skarży się na częste wybudzanie się w nocy, które przytrafia im się w okolicach godziny 3:00. Oczywiście może mieć to medyczne wytłumaczenie, lecz nie brakuje również osób, które wierzą, że ma to swoje szczególne, duchowe znaczenie. Wyjaśniamy, co oznacza budzenie się o 3:00.

Budzenie się o takiej porze według wierzeń może być ważnym przesłaniem, którego znaczenie warto znać. Często odczytywane jest ono jako sygnał od bliskich zmarłych lub aniołów. Jakie są jeszcze wytłumaczenia dla wybudzania się w nocy?

Dlaczego budzimy się w nocy?

Biorąc pod uwagę medyczny punkt widzenia, zbyt wczesne budzenie się może mieć kilka przyczyn. Związane jest to, z tym że między innymi, gdy wchodzimy fazę REM, zaczynamy śnić i niejednokrotnie cierpimy z powodu lęków, wywołanych przez koszmary, więc automatycznie zaczynamy się budzić. Oprócz tego na przebudzanie się w nocy wpływają także takie czynniki jak neuropatia, przyjmowanie niektórych leków, bezdech senny czy inne choroby.

Wybudzanie się o 3:00 nad ranem może być spowodowane także niewyregulowanym kortyzolem, zwanym hormonem stresu.  Badania ludzkiego rytmu okołodobowego dowiodły, że poziom kortyzolu naturalnie zaczyna wzrastać między 2:00 a 3:00 godziną. Jeżeli towarzyszył nam w ciągu dnia stres, wtedy poziom kortyzolu, który jest już wcześniej podniesiony, sprawia, że wybudzamy się ze snu.

Wiele osób jednak dopatruje się także duchowych wyjaśnień, nieobejmujących przyczyn medycznych, które mają odpowiadać za pobudki o godzinie 3:00.

Budzenie się o 3:00. Jakie ma duchowe znaczenie?

Często, gdy niestwierdzone zostaną żadne medyczne przyczyny problemu wybudzania się osoby, których dotyka ten problem, zaczynają poszukiwać duchowych znaczeń takiego stanu. Oto najczęstsze znaczenia wstawania o 3:00 nad ranem:

  • Przenikanie się światów

Niektórzy wierzą, że między godziną 3:00 a 4:00 zaciera się granica pomiędzy światem ludzi a światem aniołów i demonów. Oznacza to więc, że właśnie w tym czasie istoty z innego świata mogą przekazać ludziom ważne wiadomości albo wspierać ich przemiany. Na skutek tego kontaktu dochodzi do przerwania snu.

  • Ostrzeżenie od anioła stróża

Wybudzenie o godzinie 3:33 może oznaczać, że anioł stróż ma dla nas ważne przesłanie. Inni wierzą, że jest to sygnał świadczący o tym, że nasz anioł próbuje nas o czymś ostrzec.

Czytaj również: Jak interpretować znaczenie snów? Przekaz niektórych może być zaskakujący

  • Duchowe przebudzenie

Budzenie się o godzinie 3:00 może być sygnałem duchowego przebudzenia. Jeżeli regularnie zostajemy wyrwani ze snu o tej godzinie, według wierzeń możemy odczytywać to jako znak, że dusza uczy się i wzmacnia, równocześnie rozwijając swoją samoświadomość.  

  • Prośba o modlitwę

Czasami budzenie się o 3:00 może być dla niektórych przypomnieniem o potrzebie modlitwy. Prośba o nią może pochodzić od bliskiej zmarłej osoby albo od aniołów.

Zobacz także: Te sny zwiastują nieszczęście. Śniła ci się sowa? Spodziewaj się kłopotów!

Konsekwencje pobudek w nocy

Jakiekolwiek przyczyny by nie były naszego częstego wybudzania się w nocy, musimy pamiętać, że może mieć to fatalne, długofalowe skutki dla naszego organizmu.

Niewysypianie się wpływa na pogorszenie funkcji poznawczych i wywołuje między innymi trudności ze skupieniem, logicznym myśleniem, podejmowaniem decyzji czy pamięcią. Dodatkowo pamiętajmy, że zmęczenie wynikające z niewyspania się może negatywnie działać na nasze samopoczucie, a nawet zwiększać ryzyko depresji czy zaburzeń lękowych.

Wobec tego warto od razu swój problem skonsultować z lekarzem i ustalić plan działania, który pomoże spokojnie przesypiać noce i zapobiegnie temu problemowi na dłużej.


Zobacz też:

Dla tych znaków zodiaku 2 połowa lipca będzie bardzo korzystna. Sprawdź, czy los będzie ci sprzyjał

Planując ślub, wykreśl z kalendarza te dni. To najbardziej pechowe daty

Te znaki zodiaku najczęściej zdradzają. Sprawdź, czy twój partner jest wśród nich

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby | astrologia