Reklama
Reklama

Te sny zwiastują nieszczęście. Śniła ci się sowa? Spodziewaj się kłopotów!

Sny oraz ich symbolika mają duże znaczenie dla wielu osób. Nocnym obrazom często przypisuje się umiejętność przewidywania przyszłości oraz ostrzegania przed niebezpieczeństwem. Niektóre sny według sennika zwiastują nam nieszczęście, a ich pojawienie się powinno stanowić dla nas wskazówkę, aby zachować odpowiednią ostrożność. Sprawdź, jakie sny są uznawane za zwiastun nieszczęścia.

Nie mamy żadnej kontroli nad snami, nie możemy wpływać na ich długość, tematykę czy emocje, jakie w nas wywołują, a mimo to chętnie szukamy dla nich wyjaśnienia. Niektórzy uważają, że sny są odzwierciedleniem naszych ukrytych pragnień i lęków, inny natomiast twierdzą, że powinniśmy upatrywać w nich wskazówek na przyszłość. Które z nich są powszechnie uważane za zły omen?

Sny, które zwiastują nieszczęście

Znaczenie snów od setek lat fascynuje, ale i niepokoi ludzi. Wiele osób wierzy, że sny są nie tylko odzwierciedleniem rzeczywistości, ale nawet przepowiadają najbliższą przyszłość i ostrzegają nas przed złymi wydarzeniami. 

Istnieje lista najczęściej pojawiających się złych omenów w snach, na której znajdują się symbole takie jak:

·   chwasty,

·   robaki,

·   zęby,

·   ślub,

·   trzęsienie ziemi,

·   dzban,

·   ogień,

·   powódź

Sowa – co mówi o niej sennik?

Oprócz powyżej wymienionych symboli często pojawiają się również inne elementy w snach, które początkowo ciężko nam zrozumieć. Jednym z nich jest sowa, która już od zawsze uchodziła za symbol osób inteligentnych, ale równocześnie w starożytnym Egipcie czy w Chinach była zwiastunem śmierci.

Symbolika sowy w snach uzależniona jest od kontekstu, w jakim się pojawa. Na przykład, jeśli ptak wydaje głośne odgłosy, to wskazuje to na wypadek bliskiej nam osoby. Natomiast jeśli we śnie sowa ginie, powinniśmy traktować to jako zwiastun zbliżających się ku nam kłopotów. Z kolei sowa atakująca we śnie jest ostrzeżeniem przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Gdy we śnie słyszymy lub widzimy sowę, może to oznaczać, że wkrótce otrzymamy wiadomość o śmierci bliskiej nam osoby. Sennik wskazuje również, że sowa może oznaczać nadchodzący smutek.  

Co oznacza sen o diable?

Sen o diable jest jednym z najczęstszych koszmarów, z jakimi się możemy spotkać. Jeżeli danej nocy przyśni nam się szatan, to powinno być dla nas jasnym sygnałem, że musimy zachować czujność. Jest on symbolem nie tylko nieszczęścia. Czasem oznaczać może również zbliżającą się śmierć.

Zdarza się również, że sen o diable ma uświadamiać nam, że nasze zachowanie w stosunku do innych ludzi pozostawia wiele do życzenia. Warto takie ostrzeżenie wziąć do siebie i zacząć lepiej traktować bliskie nam osoby, co pozwoli nam uchronić się przed przykrymi konsekwencjami.

Znaczenie snu o żywiołach

Do snów zwiastujących nieszczęście zaliczane są również te, w których widzimy żywioły. Nie zwiastują one jednak katastrof naturalnych, ale mogą przepowiadać problemy w relacjach z naszymi bliskimi. Jeżeli mamy sny o ogniu, to czekają nas najprawdopodobniej problemy w kontaktach z osobami spod ognistych znaków zodiaku takich jak Baran, Lew i Strzelec. 

Natomiast sny o powodziach nakazują nam wystrzegać się konfliktów z ludźmi spod znaków wodnych takich jak Rak, Skorpion czy Ryby.

Sny o tornadach oznaczają, że trzeba teraz uważać zwłaszcza na zodiakalne Bliźnięta, Wagi i Wodniki. Z kolei w przypadku snach o trzęsieniu ziemi powinniśmy zostać ostrożni w przypadku relacji z Bykiem, Panną oraz Koziorożcem.

Wąż – znaczenie snu

Pojawienie się węża we śnie również nie jest dobrym omenem. Gryzący nas wąż oznacza, że może nas dosięgnąć jakaś choroba lub pogorszenie formy fizycznej.

Natomiast jeśli widzimy, że wąż pełza po naszym domu, to może to zwiastować kłopoty w relacjach. Wskazuje to na problemy w związku lub kłótnie z rodziną. Natomiast wąż, który we śnie pojawia się w naszym domu w progu, może zwiastować zaburzenia relacji rodzinnych i brak zgody w ważnych kwestiach.

Pająki – co symbolizują we śnie?

Pająk również powinien nas zaniepokoić, jeśli widzimy go w swoim śnie. Znaczenie snu zależne jest od tego, co zwierzę robi w naszym śnie. W przypadku, gdy nas gryzie, oznacza to, że niedługo dotrą do nas złe wiadomości lub spotka nas coś nieprzyjemnego. Jeśli we śnie umieramy po ugryzieniu pająka, może to zwiastować chorobę kogoś bliskiego. 

Natomiast jeśli chodzi on po ciele, może to stanowić ostrzeżenie, że w naszym życiu pojawiła się osoba, która snuje intrygi przeciwko nam. 

Spadanie – co znaczy ten sen?

Jeżeli śni nam się, że spadamy z dużej wysokości, to także powinniśmy zachować czujność. Taki sen sygnalizuje nam, że aktualnie nie dzieje się dobrze w naszym życiu i warto przemyśleć swoje wybory.

Sen o spadaniu może także symbolizować strach przed porażką lub rozstaniem. Z kolei sam upadek wyraża naszą potrzebę radości i cieszenia się życiem, gdy nie idzie ono po naszej myśli.  

Ucieczka przed wojną

Wojna symbolizuje różnego rodzaju konflikty i podobne znaczenie ma w naszych snach. Według sennika wojna oraz ucieczka przed nią ma symbolizować brak poczucia bezpieczeństwa w życiu. Taki sen może również wskazywać na konflikty, które pojawią się na różnych płaszczyznach naszego życia.

Sen o wojnie może być także ostrzeżeniem przed chorobą albo problemami finansowymi. Jest to jednak zjawisko, które pojawia się rzadziej niż inne sny.

Sen o pomaganiu w ucieczce

Jednym z częstszych motywów sennych jest pomoc w ucieczce. Sennik wskazuje, że jest to odzwierciedlenie obaw, które mamy związanych z udzielaną przez nas pomocą w ostatnim czasie.

Jego znaczenie zależne jest też od tego, przed kim uciekamy i kto się w nim pojawia. Okazuje się bowiem, że sen o pomaganiu w ucieczce może być związany nie tylko z obawami, ale i ze zbliżającym się cierpieniem. 

Zobacz też:

Zamiast do zupy włóż pietruszkę na tydzień do szklanki. Nie nadążysz z wydawaniem pieniędzy

Tę roślinę w PRL-u na parapecie miała każda babcia. Przyciąga miłość i pieniądze

Te dni w czerwcu będą najbardziej pechowe. Lepiej na siebie uważać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sennik