Reklama
Reklama

Sen o utracie zębów to zła wróżba? Nie zawsze zwiastuje śmierć lub chorobę

Przyjęło się, że sny o zębach są złą wróżbą. Niektórzy twierdzą nawet, że to najgorszy możliwy omen, zwiastujący nieszczęście, poważną chorobę, a nawet... śmierć. Czy jednak zawsze powinniśmy drżeć ze strachu na myśl o tym, co przytrafi nam się po przebudzeniu ze snu o wypadających zębach? Okazuje się, że nie!

Nie istnieje chyba sennik, w którym nie omawiałoby się znaczenia snu o wypadających zębach. Jest to jeden z najczęściej powtarzających się motywów, o których interpretację proszą użytkownicy w internecie. 

Ogromne zainteresowanie tym tematem nie jest kwestią przypadku. Zdonie ze starymi wierzeniami ludowymi sen o utracie zębów miał bowiem zwiastować negatywne wydarzenia, takie jak choroba, strata finansowa, a w skrajnych przypadkach również... śmierć. 

Czy wypadające zęby zawsze oznaczają śmierć?

Sen o wypadających zębach nie jest kojarzony pozytywnie, lecz wcale nie musi być złym omenem. Najczęściej wywołuje w nas strach. Sprawia, że czujemy się zmieszani i niepewni nadchodzących wydarzeń. Tak naprawdę jednak wcale nie musi oznaczać, że wkrótce czeka nas życiowa tragedia

Jest to symbol na tyle wieloznaczny, że przy jego interpretacji pod uwagę musimy wziąć okoliczności oraz stan wypadających we śnie zębów.  I wbrew pozorom, im ten drugi jest gorszy, tym lepszy może być to znak. 

Co oznacza sen o zębach, które są chore i wypadają?

Sennik uspokaja. Snu o wypadających zębach, które bolą nas, ponieważ są chore i wypadają, na ogół nie musimy się obawiać. Może być to bowiem szansa na uporanie się z problemami lub toksycznym osobami w życiu. 

Jeżeli wypadają nam zakrwawione zęby, może być to zwiastun realizacji planów i celów w niedalekiej przyszłości. Być może wkrótce spełnią się nasze marzenia. 

Znaczenie snu o wypadających zębach  może być również pozytywne u osób, które są zadłużone lub często brakuje im pieniędzy. Wówczas poprzez miraż los może dawać im nadzieję na poprawę sytuacji finansowej.

Wypadające zęby bez krwi to ostrzeżenie. Może czekać nas zdrada

O ile sen o wypadających zębach w złym stanie jest dobrym omenem, o tyle te zdrowe wypadające zęby mogą być już ostrzeżeniem przed poważnymi kłopotami. 

Być może los daje nam do zrozumienia, że trzeba teraz uważać na fałszywych przyjaciół i ryzykowne operacje finansowe. Niewykluczone, że zdradzi nas osoba, której w pełni ufaliśmy. Zęby wypadające bez krwi symbolizują bowiem stratę na tle materialnym, emocjonalnym lub duchowym. 

Te złamane lub kruszejące mogą zapowiadać zdradę fizyczną ze strony partnera. Ostatecznie jednak może dość do wydarzeń, z których wyjdziemy silniejsi. Sny o plombowaniu zębów mają być zaś apelem, aby nie wypierać trudnych spraw ze świadomości, tylko stawić czoła problemom. 

Wypadające zęby podczas jedzenia. To nie jest dobry omen

W ludowych przesądach zawsze jest ziarno prawdy. I nie inaczej jest w tym przypadku, gdyż wypadnięcie zęba podczas jedzenia według sennika może być zwiastunem nieszczęścia lub choroby - zarówno naszej, jak i bliskiego członka rodziny. 

Z interpretacji senników wynika, że im więcej zdrowych zębów w śnie wypadnie nam na raz, tym gorszy może być to znak od losu. Jeśli nie zachowamy się rozsądnie, to może czekać nas sytuacja w życiu, po której trudno będzie się pozbierać. 

Sen o zębach ma podtekst seksualny? Tak twierdził Freud

Według teorii Freuda sen o zębach jest silnie związany z seksualnością człowieka. W przypadku mężczyzn wypadające uzębienie miało być symbolem obaw przed utratą męskości, np. impotencją. W przypadku kobiet było to jego zdaniem odbicie silnego pragnienia posiadania dzieci.

Zobacz także:

Zobacz też:

Te znaki zodiaku mogą liczyć na zastrzyk gotówki w czerwcu. Jesteś wśród nich?

Włóż kilka liści pod wycieraczkę. Szybko się przekonasz, że warto

Czerwiec będzie trudny dla tych znaków zodiaku. Czekają je miłosne zawirowania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sennik