Choć z utęsknieniem czekamy na lato, większość osób nie lubi upałów. Nasze organizmy po prostu źle się czują w zbyt wysokich temperaturach. W czasie upałów ważne jest odpowiednie nawodnienie. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i przygotować pyszny, owocowy koktajl nawadniający. Sprawdź, jak to zrobić.
Spis treści:
- Nawadniający koktajl na lato. Idealny na upały
- Przepis na nawadniający koktajl arbuzowy. Jak go wykonać?
Nawadniający koktajl na lato. Idealny na upały
Nawadnianie w upały jest kluczowe, by zapobiec przegrzaniu organizmu i utrzymać prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów. Wysokie temperatury powodują intensywne pocenie się i przyspieszony oddech, sprawiając, że szybko tracimy wodę. Jej braki prowadzą zaś do niebezpiecznego odwodnienia.
Z tego powodu zwłaszcza w czasie upałów należy pić duże ilości płynów i nawadniać się intensywnie. Zwykle woda jest najlepszym wyborem na co dzień. W trakcie upałów lub podczas intensywnego wysiłku o wiele lepiej jest jednak przyjmować płyny, które zawierają niewielkie ilości węglowodanów, sodu i białka. Po prostu dłużej zatrzymują się w organizmie.
Warto też nawadniać się owocowymi koktajlami. Rewelacyjnym i wyjątkowo pysznym pomysłem na lato jest nawadniający koktajl arbuzowy.
Przepis na nawadniający koktajl arbuzowy. Jak go wykonać?
Letnie orzeźwienie możemy sobie zapewnić przygotowując koktajl z arbuza, mięty i limonki. Jest wyjątkowo prosty do wykonania, a znakomicie nawadnia organizm. Można go popijać o dowolnej porze dnia, przy czym większość osób wyjątkowo sobie chwali jego wypijanie w letnie poranki.
Oto składniki na nawadniający koktajl na upały:
- 2 duże plastry arbuza,
- sok wyciśnięty z ½ cytryny,
- 6 listków świeżej mięty,
- kilka kostek lodu.
Sposób przygotowania koktajlu jest banalnie łatwy. Wystarczy obrać arbuza ze skórki i usunąć z jego miąższu pestki. Następnie dorzucamy do niego listki mięty i kostki lodu oraz wlewamy sok z cytryny. Całość miksujemy do uzyskania gładkiego napoju. To orzeźwiający koktajl, który posmakuje każdemu.


