Reklama
Reklama

Za tyle sprzedano najdroższe mieszkanie w Polsce. Równowartość kilkudziesięciu mieszkań

Na rynku nieruchomości padł niezwykły rekord. Nabyto najdroższe mieszkanie w Polsce i to za cenę kilkudziesięciu apartamentów w innych, dużych miastach. Mieszkanie znajduje się w Gdańsku i kosztowało blisko 25 mln złotych. Dlaczego było tak drogie?

Najdroższe mieszkanie w Polsce znajduje się w Gdańsku i kosztowało dokładnie 24,8 mln złotych. Tym samym ustanowiony został nowy rekord i pobił dotychczasowy — nieruchomość przy ulicy Złotej 44, za które w 2022 roku zapłacono 22,9 ml złotych.

Najdroższe mieszkanie w Polsce? Kupiono je w Gdańsku

Wyspa Spichrzów położona jest w Gdańsku, w dzielnicy Śródmieście, na rzece Motławie, a dokładnie między Motławą i jej przekopem — Nową Motławą. Wyspa została utworzona jeszcze w XVI wieku, w roku 1576, po przekopaniu kanału Nowej Motławy. To atrakcyjne miejsce na mapie miasta, co z pewnością zadecydowało w dużej mierze o cenie zakupionej nieruchomości.

Z raportu "Rynek Nieruchomości" Grupy Morizon wynika bowiem, że za znajdujący się tam apartament o powierzchni 435 metrów kwadratowych nowy właściciel zapłacił aż 24,8 mln złotych. Każdy metr kwadratowy został zatem wyceniony na przeszło 57 tysięcy złotych. 

Czytaj też: Przed nami wzrost opłat za wywóz śmieci. W niektórych miastach ceny pójdą o 100 proc. w górę 

Najdroższe mieszkanie w Polsce. Co jest w cenie?

Najdroższe mieszkanie w Polsce jest dwupoziomowe i znajduje się na szóstym oraz siódmym piętrze budynku. Oferta była dostępna jedynie w nieoficjalnej sprzedaży.

Nowy właściciel ma do swojej dyspozycji zarówno kupione mieszkanie, jak i apartament gościnny, znajdujący się na trzecim piętrze, do którego może się dostać prywatną windą. W garażu do jego dyspozycji pozostaje zaś aż siedem miejsc parkingowych. Apartament otacza również ogromny taras. Atutem nieruchomości jest z pewnością zapierający dech w piersiach widok, którym będzie mógł się zachwycać szczęśliwy nabywca.

Zobacz też:

Tak możesz zaoszczędzić na energii elektrycznej. Komu opłaca się to rozwiązanie?

​Ponowne przeliczenie emerytur. Nawet 100 tys. osób może dostać wyższe świadczenie

Nowy dodatek do energii. Te osoby mogą dostać aż 600 zł na prąd

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opłaty | pieniądze