Reklama
Reklama

​Wielkanoc w Zakopanem? Tylko dla bogatych. Ceny przyprawiają o zawrót głowy

Zakopane to nie tylko zimowa stolica Polski, ale także miejsce, do którego udaje się wielu Polaków m.in. w okresie świąt. W tym roku spędzenie Wielkanocy u podnóża Tatr może się jednak okazać niemożliwe ze względów... finansowych. Poznaj ceny, jakie życzą sobie górale za pobyt w Zakopanem w wielkanocny weekend.

Wielkanoc w Zakopanem tylko dla bogatych

Zakopane, a szczególnie Krupówki, od wielu lat kojarzą się z drożyzną i luksusem. Jednak dla wielu osób, które chcą pojechać do stolicy Tatr na Wielkanoc, zaskakujące mogą być ceny. Apartament czy pokój w centrum miasta dla 4 osób (2 dorosłych oraz 2 dzieci w wieku 8 i 12 lat) w weekend wielkanocny, czyli od 30 marca do 2 kwietnia może kosztować nawet ponad 3000 zł. Co ciekawe, większość tych ofert nie obejmuje, chociażby śniadań, a znalezienie oferty przekraczającej 2000 zł czy 1500 zł wcale nie jest trudne.

Sprawdź również: Zmiany w telefonach milionów Polaków. Operatorzy będą musieli zablokować tę opcję

Rodziny, które chcą skorzystać z oferty ze śniadaniem oraz prywatną łazienką, muszą liczyć się z wydatkiem minimum 1000 zł i w obiekcie oddalonym od centrum Zakopanego o kilka kilometrów. Jest jednak sposób na to, by zapłacić nawet o połowę mniej za wyjazd w Tatry.

Jak zaoszczędzić na wielkanocnym wyjeździe w góry?

O wiele taniej znajdziemy pensjonat nie w Zakopanem, ale w jego okolicach. Takie miejscowości jak Murzasichle, Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Poronin czy Kościelisko. Jeśli chcemy być blisko zimowej stolicy Polski, ale jednak uniknąć zgiełku oraz drożyzny panującej na Krupówkach, wybierzmy właśnie te lokalizacje. Będą świetną bazą wypadową do pieszych wędrówek po tatrzańskich dolinach, a zarazem zapłacimy za pobyt nawet kilka razy mniej, niż w Zakopanem.

Zobacz też:

​Podszywają się pod ZUS, proponują gwarantowaną emeryturę. Oszuści czyhają na seniorów

Tak zmniejszysz rachunki za światło. Dzięki tym zasadom sporo zaoszczędzisz

​Nowe zasady segregacji śmieci. Za pomyłki grożą surowe kary

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | opłaty