Reklama
Reklama

​To prawdopodobnie najsłynniejsze filmowe drzwi. Sprzedano je za miliony

Rekwizyty filmowe potrafią budzić nie mniejsze emocje niż same produkcje. To właśnie za ich pomocą można budować wizerunki postaci, a także sceny czy nawet całe historie. Ponadto fani niezwykle chętnie kupią takie przedmioty, gdy trafią one na sprzedaż. Sprawdź, za jaką kwotę sprzedano prawdopodobnie najsłynniejsze filmowe drzwi.

Najsłynniejsze filmowe drzwi, czyli które?

W wielu filmach drzwi odgrywały może nie kluczową, ale niezwykle zapadającą w pamięć, rolę. Należą do nich m.in. automatyczne rozsuwane drzwi do przyszłośc z serialu "Star Trek", drzwi do innej rzeczywistości w filmie "Potwory i spółka", drzwi z thrillera "Lśnienie" z Jackiem Nicholsonem w roli głównej, niebieskie drzwi prowadzące do mieszkania głównego bohatera w filmie "Notting Hill" czy też tajemnicze drzwi z filmu "Być jak John Malkovich". Wszystkie powyższe drzwi mają jedną wspólną cechę — spełniają funkcje, do których są przeznaczone. Jednak ostatnio na amerykańskiej aukcji pojawiły się drzwi, którym popularność przyniosło zupełnie inne wykorzystanie.

Sprawdź również: Tyle może wynosić płaca minimalna w 2025 roku. Znamy najnowsze prognozy

Warte fortunę drzwi ratunkowe Rose i Jacka. A właściwie tylko Rose

Amerykańska sieć restauracji "Planet Hollywood" wystawiła na aukcję rekwizyty, a także kostiumy filmowe, które odegrały główne role w produkcjach Fabryki Snów. Największą popularnością cieszyły się... drzwi. Jednak nie takie pierwsze lepsze, a drzwi, które uratowały Rose DeWitt-Bukater z filmu "Titanic" w reżyserii Jamesa Camerona. Ten kawałek drewna rozpalił wyobraźnię tysięcy fanów, a sam Cameron otwarcie mówi o tym, że po dziś dzień otrzymuje maile z pytaniem o to, czy te drzwi mogły pomieścić dwie osoby, a tym samym czy dało się uniknąć śmierci Jacka Dawsona.

Właśnie ten rekwizyt był głównym obiektem pożądania na aukcji "Planet Hollywood". Szczęśliwy nabywca zapłacił za nie... 718 750 dolarów. Co przy obecnym kursie daje równowartość około 2 875 697 zł. Za taką kwotę można kupić 10 Mercedesów klasy E, 300 iPhone’ów 15 Pro Max czy też apartament w Warszawie. Jednak fan "Titanica" postanowił zainwestować te środki właśnie w sławne drzwi.

Na aukcji sprzedano jeszcze kilka ciekawych rzeczy, jednak w niższych cenach. Bicz Indiany Jonesa z filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady" znalazł nabywcę za 525 tys. dolarów (ponad 2,1 mln zł), noszony przez Toby’ego Maguire’a kostium Spider-Man'a został sprzedany za 125 tys. dolarów (ponad 500 tys. zł). Za taką samą kwotę nabywcę znalazła również suknia Rose DeWitt-Bukater z ostatniej sceny filmu "Titanic".

Zobacz też:

​Tyle zarabia przeciętny Polak. GUS podał najnowsze dane o wynagrodzeniach

​Brak tego dokumentu może obniżyć twoją emeryturę. Lepiej szybko dostarcz go do ZUS-u

500 zł mandatu za kwiaty na balkonie? Kara za rośliny to nie wszystko!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze