Reklama
Reklama

​Robisz to przed wejściem do sklepu? Możesz zapłacić nawet 1000 zł mandatu

Świadomość Polaków w kontekście praw zwierząt z roku na rok jest coraz większa. Niestety nie dotyczy to jeszcze wszystkich, a efekty tego braku wiedzy i empatii bardzo często możemy spotkać przed sklepami spożywczymi. Mało kto jest świadomy tego, że takie zachowanie może być powodem naprawdę dużych problemów finansowych.

Pies w sklepie czy przed sklepem? Co na to prawo?

Wiele osób wychodzi na spacer z psem do sklepu. Przede wszystkim ze względu na fakt, że jest to sposób na uproszczenie codziennych czynności. Normalnie musieliby wyjść z psem na spacer, odprowadzić go do domu i ponownie wyjść po zakupy, a tak robią to za jednym razem. Jednak takie zachowanie może rodzić poważne problemy, gdyż jest zagrożone mandatem karnym. Na podstawie art. 77 Kodeksu wykroczeń można w takiej sytuacji otrzymać mandat w wysokości 1000 zł. Czy w takim razie można zabrać psa na zakupy?

Sprawdź również: Aplikacja Biedronki z nowymi funkcjami. Będzie więcej rabatów?

Tego polskie prawo nie zabrania, a dodatkowo takich rekomendacji nie wydał również Główny Inspektorat Sanitarny. Z tego względu ostateczne słowo należy do właściciela lub zarządcy nieruchomości, w której znajduje się sklep. Może on zezwolić na wejście z psem lub innym zwierzęciem (co jest coraz częstsze) lub wprowadzić zakaz. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić taką informację, jeśli chcemy wyjść z psem do sklepu.


Zobacz też:

​Nowy system kaucyjny już niedługo w Polsce. Już wkrótce tyle dostaniemy za butelki i opakowania

Dodatkowe 1000 zł co miesiąc dla seniorów. Takie warunki trzeba spełnić

Za tyle sprzedano najdroższe mieszkanie w Polsce. Równowartość kilkudziesięciu mieszkań

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | kary finansowe