Reklama
Reklama

​Niebawem rusza kolejna edycja programu. Na dotacje przeznaczono 400 mln złotych

Po wakacjach ma ruszyć kolejna edycja rządowego programu "Mój Prąd". Dotychczasowe projekty cieszyły się dużą popularnością, więc prawdopodobnie znów ustawią się kolejki po dofinansowanie fotowoltaiki. Szczególnie że budżet szóstej edycji ma wynieść aż 400 mln złotych. Sprawdź, kto będzie mógł skorzystać z programu "Mój Prąd".

Pięć edycji programu "Mój Prąd" można uznać za sukces

Program "Mój Prąd" funkcjonuje od 2019 roku. Jego celem jest dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych. W pierwszej (a także drugiej) edycji wsparcie było przeznaczone jedynie dla prosumentów, którzy instalowali mikroinstalacje fotowoltaiczne od 2 do 10 kW. Oferowana pomoc nie przekraczała 5 tys. złotych. W ostatnim etapie realizowanym od 15 grudnia 2022 roku do 17 marca 2023 roku, dofinansowanie mikroinstalacji wynosiło już 7 tys. zł, a dodatkowo można było złożyć wniosek na zakup i montaż magazynów energii (do 16 tys. zł), magazynów ciepła (do 5 tys. zł), a także systemów EMS/HEMS (do 3 tys. zł).

Sprawdź również: Mechanicy są zgodni. Kupno jednego z tych aut doprowadzi cię do bankructwa

Szósta edycja programu "Mój Prąd" z dużym budżetem

Za program "Mój Prąd" od pierwszej edycji odpowiedzialny był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W przypadku najnowszego projektu będzie tak samo. Można to wywnioskować po słowach szefowej NFOŚiGW — Doroty Zawadzkiej-Stępniak, która wstępnie określiła, kiedy ruszy nabór wniosków, a także jaki będzie budżet nowej edycji. Zgodnie z jej słowami nabory w programie "Mój Prąd" mają ruszyć po wakacjach, a jego budżet będzie wynosił 400 milionów złotych. Im bliżej terminu wznowienia programu, tym więcej informacji otrzymają potencjalni beneficjenci. Także tych na temat dofinansowania poszczególnych przedsięwzięć.

Zobacz też:

Chcesz rozłożyć basen na balkonie? Najpierw sprawdź przepisy, by nie zapłacić kary

​Biedronka zwraca klientom 150 zł. Kto może otrzymać voucher?

​Mandat za okulary przeciwsłoneczne w samochodzie? Grzywna to nawet 25 tysięcy złotych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze