Reklama
Reklama

Nawet 900 zł na ferie dla twojego dziecka. Sprawdź, czy przysługuje ci dofinansowanie

Już w połowie stycznia ruszają pierwsze tegoroczne ferie zimowe dla pięciu województw. Jednak wyjazd dziecka na zimowisko może być niezwykle kosztowny dla budżetu domowego. Z pomocą przychodzi fundacja "Szansa dla gmin" i jej program dopłat. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać 900 zł dofinansowania na dziecko.

Kto organizuje dofinansowanie zimowiska dla dzieci i jakie warunki trzeba spełnić?

Program dofinansowania zimowisk dla dzieci w kwocie 900 złotych został utworzony przez fundację "Szansa dla Gmin". Rekrutacja na wyjazdy zimowe w 2024 roku właśnie się rozpoczęła. Będą to turnusy wyjazdowe realizujące program promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Kto jest uprawniony do otrzymania dotacji? Należy spełnić dwa warunki.

Sprawdź również: Tymi banknotami nie zapłacisz w sklepie. Sprawdź, czy masz je w portfelu

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że uprawnieni do dofinansowania są jedynie dzieci rolników, którzy objęci rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego. Co więcej, dopłaty dostaną dzieci urodzone między 1 stycznia 2008 roku a 31 grudnia 2019 roku. Program jest finansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Zaliczka i cztery wybrane ośrodki wypoczynkowe

Wysokość dofinansowania przyznawanego przez fundację "Szansa dla Gmin" to 900 zł. Turnus trwa siedem dni, w tym sześć nocy. Rodzice uprawnieni do dotacji będą musieli zapłacić 750 złotych za wyjazd, natomiast w przypadku braku dofinansowania będzie to koszt 1650 złotych. Warunkiem zapisu jest wpłata zaliczki w wysokości 200 złotych.

Sprawdź również: Możesz dostać 125 zł zwrotu za prąd. Wystarczy, że do połowy grudnia spełnisz jeden warunek

Korzystając z programu fundacji "Szansa dla Gmin", dostępne będą cztery ośrodki: Dom Wczasowy Halina w Zakopanem, Dom Wypoczynkowy PILSKO w Korbielowie ul. Beskidzka 15, Kwatery Prywatne A. Sieczka w Poroninie oraz Ośrodek Wypoczynkowy RANCHO Wołkowyja.

Zobacz też:

​Praca za 8 tys. "na rękę", trzy posiłki dziennie... chętnych nie ma

​Najdroższe warzywo świata w Polsce jest chwastem. Francuzi płacą za nie ponad 4000 zł

Darmowa komunikacja dla seniorów. Wystarczy spełnić jeden warunek

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | świadczenia