Reklama
Reklama

​Możesz zarabiać podczas zakupów w sieci. Nie wierzysz? Sprawdź, jak to zrobić

Zakupy internetowe stały się nieodłączną częścią codziennego życia wielu ludzi. Najczęściej w sieci kupujemy kosmetyki, książki, obuwie, odzież czy sprzęt RTV/AGD. Możemy zdobyć produkty w niższych cenach, w dodatku bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas zakupów internetowych można również... zarabiać. Dowiedz się, jak działa cashback i jak z niej skorzystać.

Czym jest cashback?

Cashback to program lojalnościowy oferowany przez niektóre sklepy, banki lub platformy zakupowe, gdzie klienci otrzymują zwrot części pieniędzy za dokonane zakupy. Po dokonaniu transakcji określony procent wartości zakupów jest zwracany na konto klienta lub udostępniany jako punkty lojalnościowe, które mogą być wykorzystane do przyszłych zakupów. Cashback jest atrakcyjnym sposobem motywowania klientów do częstszych zakupów oraz budowania lojalności wobec marki lub platformy. Dzięki temu programowi konsumenci mogą oszczędzać pieniądze lub korzystać z dodatkowych korzyści przy kolejnych transakcjach.

Sprawdź również: Pompy ciepła odchodzą do lamusa? Teraz Polacy wybierają coś innego

Cashback — jak z niego korzystać?

Sposób działania programów cashback jest niezwykle prosty. Dwa podmioty (np. sklep czy platforma zakupowa oraz firma oferująca cashback) zawierają umowę partnerską. Kiedy klient dokonuje zakupu przez daną platformę lub korzysta ze sposobu płatności powiązanego z programem cashback, część wydanej kwoty jest zwracana na jego konto. Przed skorzystaniem z cashbacku klient musi zarejestrować się w programie, założyć konto bądź aktywować odpowiednią opcję na stronie lub w aplikacji mobilnej. Można również korzystać z wtyczek do stron internetowych. Następnie wystarczy już tylko dokonywać zakupów za pośrednictwem partnerów programu, by uzyskać zwrot części pieniędzy.

Zobacz też:

​Brak tego dokumentu może obniżyć twoją emeryturę. Lepiej szybko dostarcz go do ZUS-u

500 zł mandatu za kwiaty na balkonie? Kara za rośliny to nie wszystko!

​Ile trzeba zarabiać, by dostać 3000 zł emerytury? ZUS wyjaśnia kluczowy mechanizm

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oszczędzanie | pieniądze