Reklama
Reklama

Lubisz chodzić do kina? Szykuj się na podwyżki. Ceny biletów idą ostro w górę

Fanów kinowych wrażeń zmartwi zapewne informacja, że ceny biletów do kin najprawdopodobniej już wkrótce wzrosną. Wyjaśniamy, co jest powodem zbliżających się podwyżek.

Kino przez długi czas przeżywało ciężkie chwile. W czasie pandemii mało kto chciał oglądać filmy w kinowej sali. Covid-19 spowodował też wstrzymanie czy opóźnienie licznych produkcji. Potem nastąpiły strajki w Hollywood, które znów zmniejszyły liczbę kinowych premier.

Wydaje się jednak, że obecnie sytuacja jest w miarę ustabilizowana i wszystko powoli wraca do normy. Już wkrótce osoby, które uwielbiają oglądać filmy na dużym ekranie, będą jednak musiały się liczyć z większymi wydatkami. Ceny biletów mają bowiem wzrosnąć.

Ceny biletów do kin wzrosną. Podwyżki już wkrótce

W najbliższych miesiącach ceny biletów do kin w Polsce mogą ulec podwyższeniu. W ostatnim czasie — mimo galopującej inflacji — ceny biletów nie wzrosły zbyt wiele, czego powodem była chęć przyciągnięcia klientów do kin i uzyskania podobnej frekwencji, jak przed pandemią.

Stabilny poziom cen musi jednak ulec zmianie, ponieważ rosną wymagania tych, którzy korzystają z kin. Ludzie pragną jeszcze wyższego standardu projekcji — a tego nie da się osiągnąć, bez dodatkowych nakładów finansowych. Na cenę biletów wpłynie też wzrost kosztów utrzymania samych placówek. Wynika on z ogólnego wzrostu cen w Polsce. 

Czytaj też: Dofinansowanie kursu prawa jazdy. Możesz dostać ponad 5 tys. złotych 

Wzrost cen przełoży się na lepsze wrażenia

Frekwencja na salach kinowych jest coraz lepsza, jednak nadal nie osiągnęła frekwencji sprzed pandemii. Zwłaszcza rok 2019 był w Polsce rekordowy. Wówczas polskie kina odwiedziło 61 milionów widzów. Obecnie dużą konkurencją dla kin są serwisy streamingowe. Wiele osób woli oglądać ulubione filmy na małym ekranie. Zwiększenie kosztów pozwoli jednak zapewnić widzom odpowiednie wrażenia, które przyciągną ich ponownie do dużego ekranu. 

Zobacz też:

​Tyle zarabia przeciętny Polak. GUS podał najnowsze dane o wynagrodzeniach

​Brak tego dokumentu może obniżyć twoją emeryturę. Lepiej szybko dostarcz go do ZUS-u

500 zł mandatu za kwiaty na balkonie? Kara za rośliny to nie wszystko!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze