Reklama
Reklama

​Jeszcze więcej zniżek dla seniorów. Nie trzeba mieć legitymacji emeryta, wystarczy ta karta

Decydując się na przejście na emeryturę, wiele osób obawia się, że ich budżet domowy znacznie się zredukuje i nie starczy im pieniędzy. Jest to z jednej strony prawda, jednak dla seniorów przygotowanych jest wiele zniżek, z których mogą skorzystać. Poznaj korzyści, jakie płyną z posiadania Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora i kto może ją wyrobić?

Pomysłodawcom utworzenia Ogólnopolskiej Karty Seniora jest stowarzyszenie MANKO. Może ją wyrobić każdy, kto ukończył 60 lat i uiścił opłatę członkowską (35 zł na rok, 50 zł na dwa lata). Na wskazany przez seniora w formularzu adres zostanie odesłana fizyczna karta. Zgodnie z informacjami na stronie stowarzyszenia, ze zniżek korzystaj już ponad pół miliona osób w całej Polsce. Stowarzyszenie MANKO prowadzi również program Gmina Przyjazna Seniorom, który ma na celu aktywizację osób 60+. Gminy, powiaty oraz miasta, które przystąpią do programu, wydają Ogólnopolską Kartę Seniora ze swoim herbem.

Sprawdź również: Dostaniesz 500 plus dla seniora. Wystarczy, że spełnisz warunki i złożysz wniosek

Jakie zniżki przysługują posiadaczom Ogólnopolskiej Karty Seniora?

Aktualnie zniżki dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora oferuje około 3000 punktów. Zaliczają się do nich m.in. sklepy, restauracje i kawiarnie, placówki sportowe oraz kulturalne, a także sanatoria czy usługi transportowe. Warto również odnotować, że partnerzy programu są zlokalizowani w całej Polsce, a nie tylko w pewnej części kraju. Seniorzy mogą skorzystać, chociażby z rabatów na okulary, zabiegi kosmetyczne, masaże, aparaty słuchowe, zabiegi rehabilitacyjne, a nawet kursy języka angielskiego, kursy tańca bądź zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Zobacz też:

Oto najtańszy dyskont spożywczy w Polsce. To wcale nie Biedronka czy Lidl

Przed nami wzrost opłat za wywóz śmieci. W niektórych miastach ceny pójdą o 100 proc. w górę

​Zbliża się termin wypłaty czternastej emerytury. Kiedy pieniądze trafią na twoje konto?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | ulgi dla seniorów | zniżki | seniorzy