Reklama
Reklama

​Ile dać do koperty na wesele? Izabela Janachowska rozwiewa wątpliwości

Dla wielu osób zaproszenie na wesele może być początkiem wielu "problemów". Pierwszym z nich jest kwestia ubioru, z kolei druga kwestia to prezent dla pary młodej. Nawet jeśli zdecydujemy się na kopertę z pieniędzmi, to ile do niej włożyć? Dowiedz się, jaką radę dla gości weselnych ma w tej kwestii Izabela Janachowska.

Izabela Janachowska była tancerką, a od czasu zakończenia kariery sportowej realizuje się jako ekspertka ślubna i wedding plannerką. Od 2018 roku jest również projektantką sukni ślubnych. Janachowska ma również bardzo jasne stanowisko w kwestii prezentów ślubnych.

Prezent ślubny — co wybrać?

W dzisiejszych czasach goście ślubni mają mniejszy problem z prezetami niż jeszcze kilkanaście lat temu. Większość nowożeńców korzysta z jednej z dwóch możliwości — przygotowują listę prezentów bądź proszą gości o podarunki w formie koperty z pieniędzmi. Zdaniem Izabeli Janachowskiej przede wszystkim należy spełnić prośbę państwa młodych. W sytuacji, gdy na zaproszeniu nie było jasnego komunikatu, najbezpieczniejszą opcją jest przekazanie właśnie koperty z pieniędzmi.

Sprawdź również: Można dostać 1200 zł na wakacje dla dziecka. Komu przysługuje dofinansowanie?

Ile pieniędzy włożyć do koperty?

Jeśli zdecydujemy się na kopertę z pieniędzmi, warto wiedzieć, ile do niej włożyć. W tej kwestii jasne stanowisko przedstawiła Izabela Janachowska. Wedding plannerka mówi "zawsze podkreślam, że powinny być one hojne, ale nie powinny wykraczać poza możliwości darczyńców". Jak wiele głosów w tej sprawie, również Janachowska uważa, że nie możemy dawać nowożeńcom prezentów większych od tego, na co nas stać, a w tym szczególnym dla nich dniu chodzi przede wszystkim o miły gest.

Zobacz też:

Tyle dziś zapłacimy za truskawki. Ekspert wyjaśnia, czy ceny w końcu spadną

​Ostatni dzwonek, by dostać 5 tys. zł na dom jednorodzinny. Za miesiąc koniec zbierania wniosków

​Nawet trzykrotny wzrost opłat za czynsz. Kto będzie musiał płacić więcej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze