Reklama
Reklama

​Czekasz na kolędę? Ksiądz z TikToka mówi, ile musisz włożyć do koperty

Styczeń jest okresem, który wiąże się z wizytami duszpasterskimi w domach wiernych. Tzw. kolęda ma być przede wszystkim spotkaniem księdza z parafianami, wspólną modlitwą oraz rozmową. Jednak jej nieodłącznym elementem jest również datek na rzecz kościoła. Sprawdź, ile powinieneś włożyć do koperty dla księdza po kolędzie.

Ksiądz z TikToka zdradza sekret kopert po kolędzie

Dla większości wierzących kolęda jest jedyną okazją w roku do swobodnej rozmowy z księdzem, a jedną z jej części jest wręczenie duchownemu koperty z pieniędzmi. Właśnie ten element wizyty duszpasterskiej jest niezwykle ważny, gdyż każdy parafianin zastanawia się, jaka kwota będzie odpowiednia. Odpowiedzi na to pytanie postanowił udzielić ksiądz Sebastian Picur, który nagrywa filmiki na TikToku.

Sprawdź również: Seniorzy mogą dostać zwrot kosztów za remont łazienki. Wystarczy, że spełnią te warunki

Według duchownego dużo ważniejsza od pieniędzy jest kwestia zrozumienia przez wiernych wartości, którymi kieruje się Kościół Katolicki. Dlatego według księdza z TikToka w kopertach powinny się znaleźć postanowienia, które chcą w ciągu roku spełnić wierni. W swoim filmie pokazał, jak wyjmuje z kopert kartki z takimi napisami jak: "Będziemy co niedzielę chodzili całą rodziną na mszę świętą", "Co jakiś czas ofiaruję za księdza komunię świętą" czy "Postaramy modlić się codziennie całą rodziną". Czy takie podejście spotka się z aprobatą wiernych, a także władz kościelnych?

Czy koperta po kolędzie jest obowiązkowa?

Ze względu na fakt, że wręczanie księdzu koperty po kolędzie mocno zakorzeniło się w społeczeństwie, wielu wiernych zastanawia się, czy datki na rzecz Kościoła są obowiązkowe. Oczywiście koperta po kolędzie jest tylko i wyłącznie dobrą wolą parafian. Dlatego tak ważne jest, by wkładali do koperty tylko taką kwotę, na jaką ich stać. W tym przypadku świetnie sprawdzi się powiedzenie "co łaska", a jeśli w danym roku nie damy księdzu koperty, to nic się nie stanie.

Zobacz też:

Te osoby są zwolnione z opłat za śmieci. Należysz do nich?

​Polacy mają najwięcej samochodów w całej Unii Europejskiej. Jednak w większości są to złomy

​Jeszcze więcej zniżek dla seniorów. Nie trzeba mieć legitymacji emeryta, wystarczy ta karta

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze