Reklama
Reklama

​Biedronka zwraca klientom 150 zł. Kto może otrzymać voucher?

Minęło półtora roku od akcji "Magia Rabatów" organizowanej przez sieć sklepów Biedronka. Jednak jak się okazuje, wielu klientów może dopiero teraz liczyć na voucher o wartości 150 zł. To pokłosie zaniedbań, do których doszło w 2022 roku. Sprawdź, czy przysługuje ci rekompensata i jak otrzymać voucher.

UOKiK wydał decyzję dotyczącą akcji promocyjnej Biedronki

Akcja promocyjna "Magia Rabatów - Zabawki i książki" była organizowana przez sieć sklepów Biedronka w dniach od 1 do 3 grudnia 2022 roku. Jej celem było zachęcenie klientów do zakupu książek lub zabawek, a połowa wydanej na nie kwoty miała zostać zwrócona w formie vouchera na zakupy. Problem zgłoszony do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczył niedokładnej listy produktów objętych promocją, a także braku jej regulaminu w sklepach. Z tego powodu klienci kupowali produkty, które nie były objęte promocją ze świadomością, że otrzymają za nie voucher.

Sprawdź również: Nowe zasady segregacji śmieci. Za pomyłki grożą surowe kary

Jak otrzymać voucher w wysokości 150 zł z Biedronki?

Po skargach klientów oraz zbadaniu sprawy decyzje w tej kwestii wydał UOKiK. Postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożyło na Biedronkę obowiązek przyznania zadośćuczynienia w postaci środków finansowych tym klientom, którzy wykorzystali wspomnianych voucherów niezależnie od przyczyny. Voucher zostanie przyznany na jednorazowe zakupy bez względu na ich wartość i będzie ważny przez rok od jego otrzymania. Osoby, które nie posiadają karty Moja Biedronka, powinny zgłosić się do Biura Obsługi Klienta w celu otrzymania vouchera. Nie będzie można go wykorzystać na zakup wyrobów tytoniowych i alkoholowych, doładowań telefonicznych, kart podarunkowych czy niektórych środków dla niemowląt.

Zobacz też:

Tyle kosztuje wyrobienie paszportu. Seniorzy mogą liczyć na sporą zniżkę

​W tym mieście mieszkańcy zapłacą podwójną opłatę za śmieci. Kary możliwe też w innych częściach Polski

Koniec z przepłacaniem za sanatorium. Z tym dokumentem możesz liczyć na zniżki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze