Reklama
Reklama

​Znajdź element, który nie pasuje. Masz tylko 10 sekund

Trening mózgu to jedna z najlepszych inwestycji, jaką możemy poczynić dla samych siebie. Możemy go wykonywać na wiele sposobów m.in. głośne czytanie, rozwiązywanie krzyżówek czy łamigłówek matematycznych. Warto również zadbać o dietę oraz aktywność fizyczną. Sprawdź się w teście na spostrzegawczość i pochwal się swoim wynikiem.

Masz tylko 10 sekund na znalezienie niepasującego elementu. Dasz radę zdobyć 45 punktów?

Emotki już od dawna są integralną częścią naszego świata. Oczywiście najczęściej używamy ich w wiadomościach tekstowych. Służą nam przede wszystkim do wyrażania emocji, ale mogą także być zamiennikami słów, gdy chcemy znacznie skrócić nasz przekaz. Emoji idealnie sprawdzą się również... do treningu mózgu. Możemy to sprawdzić w materiale na kanale Jasna Strona w serwisie YouTube. Twórcy przygotowali 45 plansz z emotkami, w których jedna z nich ma zmienionych szczegół. Co więcej, na znalezienie poprawnej odpowiedzi mamy jedynie 10 sekund, więc trzeba nie tylko wspiąć się na wyżyny spostrzegawczości, ale także umieć działać pod presją czasu.

Sprawdź również: "Malediwy Morza Śródziemnego" przyciągają turystów. Widoki zapierają dech

Za każdą prawidłową odpowiedź można dostać jeden punkt. Niektóre emotki różnią się od siebie innym uśmiechem, w innych dodany jest jeden element, a w jeszcze zmieniony jest kolor jednej z części. Do zdobycia jest maksymalnie 45 punktów. Osoby, które uzyskały wynik od 0 do 15 punktów, muszą jeszcze poćwiczyć swoją spostrzegawczość. Ci, których liczba punktów znajdowała się między 16 a 30, mogą pochwalić się wyjątkowym poziomem spostrzegawczości. Najwyższy wynik, od 31 do 45 punktów, świadczy o ponadprzeciętnej bystrości i umiejętności niezwykle szybkiego dostrzegania nawet najmniejszych różnic. Takie osoby świetnie sprawdzą się, chociażby jako detektywi.

Zobacz też:

​To zadanie jest koszmarem licealistów. Dasz sobie z nim radę?

​Zagadka z podstawówki. A jednak dorośli mają problem z jej rozwiązaniem

​Wydaje się proste, ale sprawia wiele kłopotów. Rozwiążesz poprawnie?

INTERIA.PL