Reklama
Reklama

​To najbardziej podchwytliwa zagadka, jaką widziałeś. Brakującą cyfrą wcale nie jest 6

Problemem w łamigłówkach nie zawsze są zasady logiczne czy matematyczne. Czasem zdarza się tak, że największą trudność sprawia nam autor zagadki, a dokładniej odpowiedź na pytanie "co autor miał na myśli?". Poznaj rozwiązanie tej zgadywanki i dowiedz się, dlaczego cyfra 6 nie jest dobrą odpowiedzią.

Liczby parzyste i nieparzyste? Dodać jedynkę?

Patrząc na ten zestaw cyfr, od razu na myśl przychodzi nam jedno rozwiązanie i jest nim cyfra 6. Argumentacji tego wyboru może być kilka. W górnym rzędzie bez wątpienia widzimy trzy pierwsze liczby nieparzyste, czyli takie, których nie można podzielić przez dwa bez reszty. Z kolei dwie pierwsze liczby w dolnym rzędzie to przedstawiciele liczb parzystych, czyli takich, które można podzielić przez dwa bez reszty. Czy w takim razie kolejna liczba także będzie liczbą parzystą? Z tej reguły wynikałoby, że będzie to 6. Jednak nie jest to prawidłowa odpowiedź.

Sprawdź również: Znasz właściwą odpowiedź? To znak, że masz wysokie IQ

Kolejnym potencjalnym rozwiązaniem wydaje się dodawanie jedynki do cyfry w górny rzędzie, by otrzymać cyfrę z dolnego rzędu. Tym sposobem 1 + 1 = 2, 3 + 1 = 4, a 5 + 1 = 6. Ponownie dobrą odpowiedzią wydaje się cyfra 6, jednak nie jest to prawidłowa odpowiedź. Można również zmienić kolejność czytania tych cyfr i zamiast od lewej do prawej czytać je od góry do dołu. W ten sposób cyfry ułożyłyby się w następującej kolejności 1, 2, 3, 4, 5, a kolejną cyfrą byłaby 6. Jednak ten sposób myślenia również nie jest dobry...

Prawidłową odpowiedź powinni znać... kierowcy

W przypadku tej zagadki, jej twórca podszedł do tematu niezwykle nieszablonowo, gdyż rozwiązaniem... nie jest cyfra czy liczba, a dobrą odpowiedzią jest... literka R. Skąd taki pomysł? Otóż te kwadraty są odwzorowaniem znanej większości kierowców skrzyni biegów. Wpisane w kwadraty cyfry odpowiadają biegom, natomiast literka R to bieg wsteczny. Jest jednak pewien szkopuł. Otóż nie każda gałka zmiany biegów tak wygląda. Po pierwsze nawet w przypadku pięciobiegowych skrzyń, bieg wsteczny może znajdować się po lewej strony od biegu pierwszego. Drugim problemem są sześciobiegowe skrzynie biegów, gdzie w podanym miejscu znajduje się właśnie cyfra... 6.

Zobacz też:

​Idealna zagadka na ponury dzień. Pobudź szare komórki do działania

​Działanie matematyczne dla ludzi z wysokim IQ. Poniżej 128 nawet nie próbuj

Najtrudniejsza zagadka w internecie? Mało kto podaje prawidłowy wynik

INTERIA.PL