Reklama
Reklama

​Szybki test na spostrzegawczość. Znajdź kota na obrazku w mniej niż minutę

Ćwiczyć spostrzegawczość można poprzez układanie puzzli lub pasjansa, a nawet za pomocą prostych gier komputerowych. Niezwykle angażujące dla naszego umysłu będzie wyszukiwanie. Mogą to być różnice między dwoma obrazkami czy też szukanie ukrytego przedmiotu. Sprawdź, czy dasz radę znaleźć kota na obrazku w mniej niż minutę.

Ta zagadka zdobyła szaloną popularność w mediach społecznościowych

Zagadkę z poszukiwaniem kota na obrazku opublikował na swoim profilu na Facebooku Słoweniec Marko Golob na początku zeszłego roku. W tym czasie post zdążyło udostępnić ponad 557 tys. osób, co jest naprawdę imponującą liczbą, gdy weźmiemy pod uwagę, że Słowenię zamieszkuje niewiele ponad 2,1 mln ludzi. Zdecydowana większość z ponad 27 tys. komentujących osób twierdzi, że znalazła kota. Niektórzy napisali nawet, że udało im się to zrobić w kilka sekund. Dasz radę rozwiązać ten test na spostrzegawczość w mniej niż minutę?

Sprawdź również: Rozwiążesz bez kalkulatora? Z tym działaniem radzą sobie tylko najlepsi

Gdzie jest kot?

Cały problem z tą łamigłówką, jak i innymi tego typu zagadkami, polega na pewnym optycznym złudzeniu. Gdy w jednym miejscu znajduje się tak wiele obiektów, które są do siebie podobne, nasz mózg stwierdza, że tylko z tego typu elementów składa się obrazek. Właśnie wysoko rozwinięta umiejętność spostrzegawczości pozwala oddzielić te elementy i wyszukać obiekt, który nie pasuje do reszty.

W tym przypadku mamy do czynienia z jasnymi domkami o czerwonych dachach, które na obrazku poustawiane są w różnych kierunkach. Pomiędzy nimi znajduje się kot. Udało ci się go znaleźć? Jeśli nie, a chcesz poznać rozwiązanie, to spójrz w prawy górny róg obrazka, właśnie tam schował się kiciuś.

Zobacz też:

​Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

​To najbardziej podchwytliwa zagadka, jaką widziałeś. Brakującą cyfrą wcale nie jest 6

Masz 30 sekund na rozwiązanie tego równania. Szybki test na inteligencję, który wielu oblewa

INTERIA.PL